Bozkır Gençlerbirliği yeni sezonda Fair Play ruhuyla küfür istemiyor.


Konya'nın Bozkır ilçesinin Konya Amatör Küme'de 2019-2020 Futbol Sezonunda 1. Amatör B gurubunda yarışacak olan Bozkır Gençlerbirliği spor yeni sezonda Fair Play ruhuna yakışır bir şekilde "Tribünde Küfür İstemiyoruz" mesajı yayınlayarak küfürsüz bir sezon istiyor.Bozkır Gençlerbirliğinden yapılan yazılı açıklamada "Konya Amatör Küme'de gerçekleştirilen karşılaşmalarda özellikle tribünlerden yükselen hakaret ve küfür seslerinin oyuncuların moral ve motivasyonunu bozduğu ve ailelerinde çocuk ve eşlerinin bu tarz ortamlardan dolayı gelemediğini gözlemliyoruz.

Bu Dönem Bozkır Gençlerbirliği takımı olarak fair play ruhu ile sahalarımızda ve takımımıza gönül vermiş tüm taraftarlarımızdan spora yakışan bir atmosfer istiyoruz. Bu şekilde bir ortam oluşturularak maçlarımıza Bozkır'a ve takımımıza gönül vermiş tüm ailelerimizi de davet ediyoruz" denildi.

Bozkır Gençlerbirliği oyuncularının ve yönetiminin tamamen destek verdiği "Tribünde Küfür İstemiyoruz" mesajı çerçevesinde AA editörüne verdiği video röportajda daha temiz bir futbol için küfür istemediklerini belirtti.

Bozkır Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özçelik yaptığı açıklamada "Yeni sezon inşallah hayırlara vesile olur. Sakatlıkların yaşanmadığı kötü olayların yaşanmadığı bir sezon diliyorum. Yeni sezonda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bizler sahada elimizden geldiğince mücadelemizi sürdüreceğiz, sizlerin de elinizden gelen desteği vereceğinizi biliyoruz. Bu sezon başlatmış olduğumuz fair play ruhunu sezon sonuna kadar sürdürmek dileğiyle" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar