Konya Ülkü Ocakları futbol turnuvası sona erdi


Konya Ülkü Ocakları tarafından organize edilen Fakülteler arası  Futbol turnuvasının final maçında Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi futbol takımları  karşı karşıya geldi. Final maçında rakibi yenen takım Selçuk Üniversitesi turnuvanın şampiyonu oldu.

Geçtiğimiz Nisan ayında startı verilen ve Konya'da bulunan üniversitelerin fakülteleri arasında başlatılan futbol turnuvasının finali önceki gün oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi. Finalde Selçuk Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi'ni 11-5 lik skorla mağlup ederek kupaya uzandı. Maç sonu takımlara madalya ve hediyeleri Konya Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Taha Çini takdim etti.

Konya'da sporun her dalında etkinlikler gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Çini, "Şehrimizdeki imkânlar dâhilinde sporun her türlüsünü yapıyoruz. Gençlik koşuları, üniversite ve orta öğretim teşkilatları arasında futbol, voleybol, basketbol turnuvaları düzenliyoruz. Kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak daima sporla iç içe bir gençlik oluşturma hedefinde etkinliklerimiz artarak devam edecek. Gerçekleştirilen spor faaliyetlerinde hem ülkücü gençlerimiz spor yapmış oluyor hemde sosyal hayatlarına bir katkı sağlanıyor" dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar