KONYALI SPORCULARIMIZ ŞUBAT AYINDA ULUSLARARASI ŞAMPİYONALARDA FIRTINA GİBİ ESTİ


Konyalı milli sporcularımız şubat ayında katıldıkları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında elde ettikleri dereceler ile Ülkemizi ve İlimizi en iyi şekilde temsil ederek Uluslararası arenada Ay Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdılar.

Para Taekwondoda Nurgül ve Sami Dünya Şampiyonu Oldu;

Antalya'da düzenlenen ve 68 ülkeden yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiği 8. Para-Taekwondo Dünya Şampiyonasında sporcularımız Nurgül Bilek 49 kiloda, Mehmet Sami Saraç ise +75 kiloda Dünya Şampiyonu oldular.

Dünya Kupasında Sibel'den Gümüş, Besra ve Yasemin'den Bronz Madalya;

Dubai'de düzenlen 10.Para Halter Dünya Kupası'nda milli sporcularımızdan 73 kiloda podyuma çıkan Sibel Çam, 115 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya, 55 kiloda 110 kiloluk kaldırışıyla Besra Duman ile 61 kiloda 100 kiloluk kaldırışıyla Yasemin Ceylan Baydar, bronz madalya kazandılar.

Karatede Arzu Firdevs Koç'tan Avrupa İkinciliği;

Danimarka'nın Aalborg kentinde 51 ülkeden 1092 karatecinin katıldığı 46. Ümit, Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda sporcumuz Arzu Firdevs Koç, Kata dalında gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu.

Musab Aydın Altın Madalya İle Avrupa Şampiyonasına Kota Aldı;

Antalya'da 66 ülkeden 2094 sporcunun mücadele ettiği 4.Taekwondo Dünya Başkanlık Kupasında Yıldızlar Kategorisinde sporcumuz Musab Aydın, +65 kiloda altın madalya kazanarak Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar