Oyuncularımız ZTK 3.Turunda 5-2 kazandığımız Y.Amasyaspor maçını değerlendirdi


 

Atiker Konyaspor’umuzun 5-2’lik galibiyetiyle sona eren Y.Amasyaspor ZTK 3.tur maçını değerlendiren oyuncularımız Fallou Diagne, Paolo Hurtado, Deni Milosevic, Mücahit Can Akçay ve Abdou Razack Traore turu geçtikleri için mutlu olduklarını söylediler.

 

Y.Amasyaspor karşısında iyi oynadıklarını belirterek açıklamasına başlayan oyuncumuz Fallou Diagne, “İyi hazırlanmıştık. Bunu sahaya yansıttık. Yüzde 100 performans ve konsatrasyonu sahaya yansıttık. Karşılığını da farklı kazanarak aldık. Mutluyuz” derken, “Ben her zaman avını arayan aç bir aslan gibi saha içerisinde mücadele ediyorum. Bunu her zaman sahaya yansıtmaya çalışıyorum. Oynadığım her maç, aldığım her sürede en iyi performansımı göstermek için elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyorum” sözleriyle de performansını değerlendirdi.

 

İlk kez 11’de başladığı Y.Amasyaspor maçında takımımızın 5.golünü kaydeden oyuncumuz Paolo Hurtado “Tek düşüncemiz tabiki de maçı kazanmaktı. İyi bir iş çıkarttık. Rakibimizi ciddiye aldık. Sahada mücadele eden tüm oyuncularımız hazır olduklarını ve bundan sonraki maçlarda en iyi şekilde görev alabileceklerini gösterdiler. İyi çalışıyoruz, iyi oyunculardan kurulu iyi bir kadroya sahibiz. İyi bir arkadaşlığımız var. Bu şekilde iyi çalışmaya devam edersek takımımız önemli başarılar elde etmeye devam edecektir. Bildiğiniz gibi takıma geç katıldım. Ama daha çok ve sıkı bir şekilde çalışıyorum. Atiker Konyaspor’a faydalı olabilmek için elimden geldiğince çok çalışıyorum ve takımıma yardımcı olmayı gerçekten çok istiyorum” şeklinde görüş belirtti.

 

Oyuncumuz Deni Milosevic ise “İyi bir maçtı. Bizim açımızdan iyi geçti. Rakibimizi küçümsemeden lig maçlarının ciddiyetiyle sahada mücadele ettik. Bu maçta gösterdiğimiz ciddiyetimizi bundan sonra ligde oynayacağımız Göztepe ve Beşiktaş maçlarında da göstermemiz gerekiyor. Bu maç bizim için özgüvenimizi tazelemek açısından çok önemli bir maçtı. Bu şekilde devam edersek Türkiye Kupası’nda ilerleyip, kupayı kazanırsak bizim adımıza önemli bir başarıyı daha gerçekleştirmiş oluruz” diye konuştu.

 

Karşılaşmanın ikinci yarısında görev alan genç oyuncumuz Mücahit Can Akçay ise yaptığı değerlendirmede, “Zor bir maç olacağını biliyorduk. Türkiye Kupası’nda birçok maç sürpriz sonuçlarla bitiyor. Bunu bilerek maça çıktık. Elimizden geleni yaptık. İlk yarı maçın skorunu aldık. İkinci yarının başında yediğimiz penaltı golüyle skor 5-1 oldu. Sonrasında bir kırmızı kart gördük. Eksik kaldık. Biraz istemsiz olarak geriye çekildik. Ama tur aldık ve dönüyoruz. Şimdi önümüzde Göztepe maçı var. Ona hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

 

Maçın ikinci golünü kaydeden oyuncumuz Abdou Razack Traore açıklamasında “Bizim için önemli bir maçtı. Tek maç eleminasyon sistemine göre oynanıyordu. Galibiyet alıp kupada yolumuza devam etmek istiyorduk. Hocamız bize bu maçın zor olacağını söylemişti. Bizden başlangıçtan itibaren işi sıkı tuttuk ve ilk yarıda 5 gol bulduk. Başlangıçtan itibaren galibiyet için savaştık. Bizim için iyi oldu. Kupada tur atladık. Umarım kupada bundan sonra da yolumuza devam ederiz. Benim içinde bu maç iyi oldu. Kendimi çok iyi hissediyorum. Geriye döndüğüm süreçten itibaren oynadığım ilk resmi maçlarımdan biriydi. Maçın büyük bir bölümünde oynadım ve golümü de attım. Bundan dolayı da çok mutluyum” görüşlerine yer verdi.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar