“Oynayacağımız 4 maçlık periyot bizim adımıza büyük önem taşıyor”


 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, hafta sonu Fenerbahçe ile oynayacağımız 5.hafta maçı öncesinde Kayacık Tesislerimizde basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 

Sezonun ilk 4 haftasını değerlendiren Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Bana göre lig bu haftadan itibaren başlıyor. Diğer takımlarda olduğu gibi Fenerbahçe’de de son ana kadar transfer konuşuldu, hareketlilik yaşandı. Son güne kadar herkes şansını kullanmaya çalıştı ve transfer yaptı. Transferde bitti, milli maçlarda bitti. Ve şimdi herkes lige odaklandı. Bizim açımızdan sezonun ilk 4 haftası iyi geçti. Ama daha da iyi geçebilirdi. Rahat kazanabileceğimiz ve iyi sonuçlarla bitirebileceğimiz maçlar vardı. Ama her takımda olan eksiklikler maalesef bizde de oluştu. Bu da kazanabileceğimiz maçların berabere bitmesine neden oldu. Biz bu 4 maçlık periyotta gösterilen performanstan gayet memnunuz. Özellikle son deplasmanda oynadığımız E.Y. Malatyaspor maçı hem oyun hem de galip kapatılması adına bizim için mükemmeldi. Lig şimdi yeniden başlıyor. Önümüzde oynayacağımız olan Fenerbahçe maçı camiamız için çok çok önemli. Takımımızın ileriye bakması adına da çok çok önemli. Biz takım ve oyuncular olarak bu maçın kolay olmayacağının farkındayız. Ve Fenerbahçe takımının da bundan önceki Fenerbahçe olmayacağını biliyoruz. Çünkü iyi ve kaliteli oyuncuları kadrolarına dahil ettiler. Uyum süreçlerini de arada atlatmışlardır. Son 3 maçlarını kaybettikleri için bizimle oynayacakları maça da daha farklı bir gözle bakıyorlar. Ama bizim içinde çok farklı olacak. Biz her şeyin farkındayız. Mücadele etmeden, kapasitemizin üzerine çıkmadan kazanmamız mümkün değil. Bu maçta taraftarımıza çok güveniyoruz. Beraber baştan itibaren bütünlüğü sağlayıp bu maçı en iyi şekilde bitireceğimize inanıyoruz. Tabi ki kolay olmayacak. Maçın başından sonuna kadar oyunu kopmadan oynamamız gerekiyor. Bundan önce de güveniyordum bundan sonra da takımıma çok güveniyorum. Ve bu maçı da istediğimiz şekilde iyi bir sonuçla bitireceğimize yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, bir basın mensubunun, rakibin son 3 maçını kaybetmesinin kendileri ile oynayacağı maç öncesinde avantaj mı? Dezavantaj mı? olduğu

sorusuna “Bizim maça hedef maçı gözüyle bakıyorlar. Bunun farkındayız. Bu da gayet normal. Biz de aynı durumda olsak oynayacağımız dördüncü maça final maçı olarak bakarız. Ama bizim için oynayacağımız her maçın final olduğunu bir kez daha ifade etmeliyim. Fenerbahçe’nin son 3 maçını kaybetmesi bizim için avantaj değil. Bence dezavantaj. Çünkü Fenerbahçe bu maça başka bir gözle çıkacak. Biz de bu maçın önemini biliyoruz. Bizim içinde kritik bir maç. Aldığımız E.Y. Malatyaspor maçının galibiyeti bu maçı iyi bir sonuçla bitirdiğimizde daha da anlamlı hale gelecek. Bizimde eksiklerimiz ve hazır olmayan arkadaşlarımız vardı. O arkadaşlarımızda milli maç arasında bir nebze düzeldiler. Milli takımlara giden arkadaşlarımızın katılımıyla dün tam kadro bir araya geldik. Bizim tek hedefimiz; hiçbir şeye aldırmadan maçı kazanmak. Başka bir düşüncemiz yok” cevabını verdi. 

 

Milli takımlara giden oyuncu sayısının fazla olmasından dolayı milli maç arasının nasıl değerlendirildiği ve sakat oyuncuların durumlarındaki son durumun sorulduğu Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay şunları söyledi:

 

“Biz de sakat Petar Filipovic’in yanı sıra takıma yeni dahil olup uyum sorunu yaşayan Fallou Diagne, Hurtado, Marko Jevtovic gibi isimler vardı. Bu arkadaşlarımızı hazırlık maçı yaparak değerlendirmek istedik. Göremediğimiz ve hazırlık dönemini beraber geçiremediğimiz arkadaşlarımız vardı. Amir ve Traore gibi sakatlıktan çıkan arkadaşlarımızın da hazır olması açısından bu ara çok çok önemliydi. İyi bir şekilde değerlendirdik. Bir hazırlık maçı oynadık ve orada oyuncularımızı gördük. Ama biz Amir ve Traore’nin bu arada bizimle olmasını isterdik. Ama onlarda milli takımlara gittiler. Traore oynadı ama Amir istediğimiz gibi oynayamadı. Her şeye rağmen bu milli maç arasını iyi değerlendirdiğimize inanıyorum. Traore şu anda yüzde 80 hazır. Biz görev verdiğimizde tabiki oynayacak. İyi işler yapacağına da inanıyorum. Çok büyük bir sakatlık geçirdi ve kimsenin beklemediği şekilde de çok çabuk geri döndü. Hazırlık döneminde her maçta da oynattık. Sadece biraz maç eksiği var. O da inşallah en kısa sürede tamamlanacaktır. Bu 15 günlük süreç bizim için çok önemliydi…”

 

“Biz çok zorlu bir periyoda giriyoruz” diyen Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Fenerbahçe maçı, sonrasında Kayserispor ve Göztepe deplasmanları ile sonrasında sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçı. Bizim buradan çok iyi bir şekilde çıkmamız gerekir. Burada başarılı olmak istiyorsak ilk 4 maçta gösterdiğimiz performansın üzerinde bir performans göstermemiz ve daha da iyi olmamız gerekiyor. Bunun da farkındayız. Bu 4 maçı mutlaka iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor” şeklinde görüş belirtti.  Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar