Önümüzdeki 4 maçta hata yapmamamız ve daha da iyi olmamız gerekiyor


 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, milli takım arasından sonra Fenerbahçe ile oynayacakları mücadele ile başlayacak 4 maçlık serinin kendileri açısından çok önemli olduğuna işaret ederek zorlu bir fikstürün kendilerini beklediğini söyledi.

 

Milli Takımlara giden ve sakat olan oyuncularımızın yokluğunda çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Bu dönemde çok iyi de bir hazırlık maçı oynadık. Berabere bitti ama burada önemli olan oyuncularımızın son durumlarını görmekti. Ve bunun da faydalı olduğuna inanıyorum. Futbolcularımın arzusu çok iyiydi. Herkesi bu hazırlık maçında oynattık. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Zaten şimdi bizi bekleyen 4 kritik maçımız var. Fenerbahçe, Kayserispor, Göztepe ve Beşiktaş. Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kendi sahamızda oynayacağız. İki tane de üst üste Kayserispor ve Göztepe deplasmanlarına gideceğiz. Hepsinin farkındayız. Oynayacağımız maçlarda çok çok iyi durumda olmamız gerekiyor. İlk 4 maçta gösterdiğimiz performansın ve ortaya koyduğumuz grafiğin üzerine çıkmamız ve hata yapmamamız gerekiyor” şeklinde görüş belirtti.

 

Hafta sonunda kendi sahamızda oynayacağımız Fenerbahçe maçına da değinen Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Şimdi herkes Fenerbahçe’ye farklı bakabilir. Ama bizden önceki dönemden daha farklı bir Fenerbahçe bizi bekliyor olacak. Her şeyden önce iyi ve yeni oyuncular transfer ettiler. Bunların uyumu olsun, takıma alışmaları olsun mutlaka bu arada değerlendireceklerdir. Biz de öyle yaptık. Onun için bizim açımızdan zor bir maç. Kolay değil. Ama ben en başta taraftarımıza güveniyorum. Oyuncularıma çok güveniyorum. Son oynadığımız maç kolay değildi. E.Y. Malatyaspor’u Malatya’da yenmek. Şimdi tek amacımız önümüzdeki 4 maçı en iyi şekilde bitirmek. Tek maç olarak düşünmüyoruz. Ama maçlara da tek tek bakıyoruz” diye konuştu.

 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ligin bütün takımlar için yeni başladığını düşündüğünü belirterek, “Bütün takımlar transferin sonuna kadar transfer kovaladı. Çünkü ihtiyaçları vardı. Özellikle Fenerbahçe’de çok oyuncu gitti. Fenerbahçe’nin ilk haftalarda oynadığı lig maçlarına bakın. O maçlarda oynayan bazı oyuncuları yok. Başka takımlara gittiler. Onun için herkes transferler yaparak iyi bir takım kurma peşindeydi. Transfer dönemi bitti ve şimdi lig herkes için yeniden başlıyor. Fenerbahçe’nin oynadığı son 3 lig maçını kaybetmesi bizim için bir avantaj veya dezavantaj değil. Bu maç Fenerbahçe için farklı bir maç olacak. Tabiki kendi sahamızda oynadığımız için bu maç bizim içinde çok çok önemli. Kimse Fenerbahçe’yi son 3 maçtaki gibi beklemesin. Karşımıza bambaşka bir Fenerbahçe çıkabilir. Çok dikkatli ve çok konsantre olmamız, kendimizi ona göre hazırlamamız gerekiyor. Hepsinin de farkındayız. İnşallah milli takımlardaki arkadaşlarımızın da sakatlık olmadan dönerler. Fenerbahçe maçını iyi bir şekilde bitireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar