Milli Takım antrenörlerinden büyük övgü


 

Atiker Konyaspor’umuzun organize ettiği II.Mevlana Kupası sona erdi.

Başakşehir, Bursaspor, Fenerbahçe ve Atiker Konyaspor U15-U16 takımlarının katıldığı turnuva 29-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Oynanan karşılaşmalar sonunda Bursaspor U15 Başakşehir ise U16 kategorisinde şampiyon oldu.

Katılımcı takımlara kupa ve madalyalarını Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı Zahir Renklibay, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Remzi Ay, TFF Milli takım antrenörleri Mehmet Hacıoğlu, Mehmet Yıldırım, Soykan Başar, Mehmet Bölükbaşı ve Konyaspor Altyapı Menajeri Taner Ay tarafından verildi. 

 

II. Mevlana Kupası için görüşlerini açıklayan Milli Takım antrenörleri turnuvayı “kusursuz organizasyon” olarak tanımladı. Alt yapıda son dönemde önemli işlere imza atıldığına dikkat çeken U16 Milli Takım Antrenörü Mehmet Yıldırım “Türkiye’de bu tür organizasyonları düşünüp hayata geçirmenin ne kadar önemli olduğuna yakın gelecekte hepimiz şahit olacağız. Özellikle bu tür turnuvalar gençlerimizin gelişimlerine önemli katkılar sağlıyor. Bu bağlamda Atiker Konyaspor’u tebrik ediyoruz. Son derece önemli bir organizasyon ile Türkiye’de alt yapıda öne çıkan takımlardan üçünü burada ağırladılar ve bizler de U15 ve U16 kategorisinde forma giyen oyuncularımızı bir kez daha yakından izleme fırsatını yakaladık. Güzel bir turnuva oldu emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

Amatör branşlardan sorumlu başkan yardımcımız Zahir Renklibay ise”Türk futbolunu kaldırdırmak, seviyesini artırmak için Atiker Konyaspor kulübü olarak önemli adımlar atıyoruz. İşte o adımlardan biri de Mevlana Kupası turnuvası. İnşallah ileride çok daha fazla takımları buraya davet edip geniş kapsamlı bir organizasyon düşünüyoruz. Hedefimiz öncelikle çocuklarımızı iyi, saygılı, düşünceli, birikimli birer insan olabilmeleri için gelişimlerine katkı sağlamak, sonrasında nitelikli bir futbolcu olmalarına yardımcı olmak. Dolayısıyla bu yolda üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Burada Milli Takım antrenörlerimizi, kulüplerimizi görmek ve onları misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Çok güzel maçlar izledik. Çok yetenekli futbolcuları takip etme şansımız oldu. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar