Bana göre lig bundan sonra yeniden başlıyor


 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, lige kendi sahalarında galibiyet aldıklarını ve ilerleyen haftalarda da eksikleri olmalarına rağmen puan anlamında iyi bir performans sergilediklerini belirtirken, kendileri adına sezonun Fenerbahçe ile oynayacakları maçla yeniden başlayacağını ifade etti.

 

‘Yeni sezon hazırlıklarına en son başlayan takım bizdik’ sözleriyle değerlendirmesine başlayan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Bu dönemde hazırlık çalışmalarımızı yaptık, transfer yapmaya çalıştık hem Avrupa’daki ve Türkiye’deki kamp çalışmalarını da gayet mükemmel şekilde geçirdik. Lige mutlaka kendi sahamızda galip ayrılmamız gereken maçla başladık. İyi bir galibiyet aldık. Arkasından oynadığımız maçların hepsinde iyi oynadık. Ama tamamen böyle yüzde yüz istediğimiz şeyleri de yapmamız mümkün değildi, çok eksiklerimiz vardı. O eksiklerimizden bir tanesi de yediğimiz gollerdi. Maalesef ölü toplardan goller yedik. Ama son iki maçta o hataları yapmadık, yani düzelme yoluna gittik. Aldığımız en son galibiyet gerçekten mükemmel bir galibiyetti, çok ihtiyacımız vardı. Çok iyi bir takımla oynadık. Onlar da bizim gibi lige çok iyi başlamışlardı ve bizim orada aldığımız galibiyetle önümüz biraz daha açıldı” diye konuştu.

 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ligin kendisine göre bundan sonra oynanacak maçlarla yeni başlayacağını belirtirken, açıklamasına şöyle devam etti:

 

Şimdi önemli olan bundan sonrası. Bütün takımlar son dakikaya kadar hala transfer kovaladı. Kendi oyuncuları gitti, başka oyuncular aldılar, hemen hemen her takım aldı, biz hariç. Onun içinde lig yeniden başlayacak. Şimdi Fenerbahçe’yle bizim çok önemli bir maçımız var. Ama bize aynı Kayserispor ile oynadığı maçı ve diğer maçlarını seyrettiğimiz Fenerbahçe çıkmayacak. Bize Göztepe maçına çıkan, E.Y.Malatyaspor’a yenilen kadro çıkmayacak, bunların hepsi değişti. Şimdi Fenerbahçe bambaşka ve oturmuş bir takım olarak karşımıza çıkacak. Yeni transferleri az da olsa uyum sağlayıp çıkacak. Ayrıca oynayacağımız Fenerbahçe maçı final maçı gibi bir maç olacak ve çok zor geçecek. Ve bizim şu arada eksiklerimizi gidermemiz gerekiyor. Burada az arkadaşla çalışıyoruz. Çünkü milli takıma giden çok arkadaşımız var ve artı hazır olmayan, sakatlıktan yeni çıkan arkadaşlarımız var. Sakat arkadaşlarımız var. İnşallah onları da bu kısa sürede iyi duruma getirmemiz gerekiyor. Bundan sonra hakikaten zor bir fikstür bekliyor. Fenerbahçe arkasından Kayseri, Göztepe iki tane deplasman üst üste ve Beşiktaş ile içeride oynuyoruz ve bunların hepsi zor maçlar. Ama geçilecek maçlar. Bunları da geçmek istiyorsak ilk dört maçta yaptığımız bütün hataları telafi edip çok iyi yaptığımız şeyleri de biraz daha üstüne koyarak lige başlamamız gerekiyor. Yani lig bana göre bundan sonra başlıyor…”

 

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, sezonun 5.haftasında oynayacağımız Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak da, “Tabi ki hedefimiz galip gelmek, başka hiçbir düşüncemiz yok. Ama Fenerbahçe, Beşiktaş Galatasaray, Trabzonspor gibi takımlarla oynadığınız maçlar her zaman üç ihtimalli maçlar. Diğer maçları kazanmamız gerekiyor. Bizim tek hedefimiz bu maçı kazanmak, başka hiçbir düşüncemiz yok. Eğer kazanmak istiyorsak da bu oynadığımız dört maçtaki yaptığımız hataları yapmayıp iyi yaptığımız şeylerinde üzerine koymamız gerekiyor. Onu yapmamız gerekiyor onu da yapacağımıza ben inanıyorum” şeklinde görüş belirtti.

 Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar