Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanından Çumra Ziyareti


Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı bugün Çumra'da Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz'u ve Çumra Çatalhöyük Belediyespor Bisiklet takımı sporcularını ziyaret etti.

Çumra Gençlik Merkezinde gerçekleşen ziyarette gençlerle bir araya gelen Federasyon başkanı Küçükbakırcı gençlerle sohbet ederek taleplerini dinledi ve Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Balkan Şampiyonasındaki başarısından dolayın gençleri tebrik etti.

Ziyarette konuşan Çumra Belediye başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanımız Erol Küçükbakırcıyı misafir ediyoruz. Bisiklet deyince de hakikaten Erol başkanın adı geçiyor. Yıllardır tek madalyalı tek ön plana çıkmış bir büyüğümüz olan ve şuanda ise Bisiklet Federasyonunun başkanlığını yürütüyor ve bizlerde Çatalhöyük Çumra Belediyespor olarak yıllardır alt yapıda öncü belediyelerden biriyiz  bir ilçe belediyesiyiz ve 40'a yakında bisiklet sporcumuz var, Milli takımda sporcularımız var, antrenörümüz aynı zamanda Milli takım antrenörüdür. 10 gün öncesinde ise Çumra'dan bir kardeşimiz Balkan Şampiyonluğu gururunu bizlere yaşattı. Bizler buradan Federasyon Başkanımıza tüm bisiklet sporcuları olarak söz veriyoruz bugün balkan şampiyonasını aldıysak yarın Avrupa şampiyonluğunu ve Dünya şampiyonluğunda da Çumra olacak dedi ve çocuklarımızla ve teknik heyetle hergün çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Çumra Belediye Başkanı ve Fedarasyon Yönetim kurulu üyesi Oğuz son olarak bizim öncülüğümüzde Ilgında ve Kulu'da da kardeş bisiklet takımlarının kurulmasına vesile olduk dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ise konuşmasında; Yönetim kurulu üyemiz ve Çumra Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz'u ve Çumra Çatalhöyük Belediyespor Bisiklet takımı sporcularıyla bir araya geldik. Türkiye'mizin son zamanlarda en başarılı kulübü olan Çumra Çatalhöyük Belediyesporu hem tebrik etmek, hem de yerinde ziyaret etmek için geldik. Bugün bir madalya sıralamasında en önce gelen kulüplerin başında Çumra'mız var biz kendilerini başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Federasyon Başkanı Küçükbakırcı Konya'ya yapılacak olan bisiklet Velodromu hakkında da bilgi verdi.

Küçükbakırcı; bu ayın 30 'u itibariyle ihaleye çıkacağımız Konya'daki velodrom Dünya'nın en iyi Velodromu olacak 66 yıl sonra ilk defa yapılacak olan bu yatırım öyle görünüyor ki az önce Belediye Başkanımızın söylediği gibi Türkiye'ye madalya kazandıracak yani madalya fabrikası haline geleceğini düşünüyorum Velodromda biliyorsunuz Dünya'da sadece 34 tane madalya var bu madalyaları Türkiye'nin kazanması zor değil bizlerde bu yönde federasyonda göreve geldiğimiz günden beri çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz ve Velodrom ligi kurmayı da düşünüyoruz dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı son olarak bu Velodrom alanının tahsisi konusunda önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Konya Milletvekilimiz Tahir Akyürek başta olmak üzere Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a desteklerinden dolayı teşekkür etti ve bu yatırım bir buçuk yıl gibi bir süre içerisinde hizmete açılacağını sözlerine ekledi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar