Eksiklerimizi milli takım arasında gidermenin yollarına bakacağız


 

Atılan karşılıklı gollerle 1-1 berabere sona eren Bursaspor maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, iyi başladıkları ve ikinci yarıda da etkili oldukları maçtan 1 puanla ayrılmak zorunda kaldıklarını söyledi.

 

Ligin henüz başı olduğunu ve takımların birbirlerini tanımamalarından dolayı puan kayıplarının yaşandığı maçların oynandığını ifade ederek açıklamasına başlayan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Bugün Bursaspor maçı da bunlardan biri oldu. Bakıldığında maça çok iyi başladık ve ilk dakikalarda golü de bularak skor avantajını yakalayıp öne geçtik. İkinci golü de bulabilirdik son vuruşlarda etkili olsaydık. Daha sonra rakip penaltıdan beraberliği sağladı. İlk yarı 1-1 berabere sona erdi. İkinci yarıda skoru lehimize çevirme adına etkili olduğumuzu ve pozisyonlara girdiğimizi söyleyebilirim. Ama maalesef sonucu değiştiremedik. Ligin başı olduğu için henüz tam anlamıyla hazır olmadığımızı biliyoruz. Yeni transferlerimizin takıma uyum sağlamaları ve dahil olmaları adına milli takım arası bize çok iyi gelecek. O 15 günlük arada eksiklerimizi gidereceğimize inanıyoruz” dedi.

 

Bursaspor ile oynanan maçta kadroda yapılan değişiklikler ve defansımızın performansının sorulduğu Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay “Bu maçta sevindiğimiz nokta duran toptan gol yemememizdi. Defansımız bana göre iyi bir performans sergiledi. Kadroda değişiklik konusunda ise bu maçta böyle bir düşüncemiz oldu. Amacımız kesinlikle hiçbir oyuncumuzu öne atarak kötülemek veya performansı bu demek değil. Bu yapıda ve düşüncede biri de zaten değilim. Yeni transferlerin tam anlamıyla hazır olmaması, bugün sahaya çıkan arkadaşlarımızın iyi bir performans ortaya koyacaklarını düşünmemiz böyle bir duruma bizi itti. Tek düşüncemiz elimizdeki kadroda bulunan oyunculardan sahada görev aldıkları süre içerisinde en yüksek verimi alabilmek” şeklinde görüş belirtti.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar