Akşehir Belediyesi’nden Başarılı Sporculara Ödül


22 İlden 158 sporcunun katıldığı Bilecik 2. Etap Minikler Türkiye Halter Şampiyonası'nda Akşehir Spor Kulübü ile Ak Nasreddin Spor Kulübü sporcuları aldıkları üstün başarılarından dolayı Akşehir Belediye Meclisi tarafından altınla ödüllendirildiler.

Akşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı ikinci oturumunda düzenlenen bir törenle başarılı sporcular Türkiye birincisi olan Kusay Ceylan ile Türkiye ikincileri Eren Kızılkuyu ve İsmail Kirazcı altınla ödüllendirildi. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yaptığı konuşmada "Sporcularımız Türkiye birinciliği ve Türkiye ikinciliği unvanını alarak hem şehrimizin, hem ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. Sporcularımızın başarısında büyük ölçüde katkısı ve emeği olan antrenörlerimize yürekten tebrik ediyorum. İnşallah başarılarını da bir yenisini ekleyerek  "Dünya Şampiyonluğu'nu da eklemiş olurlar hem ülkemizi hem şehrimizi gururlandırırlar diye ümit ediyorum" dedi.

Başkan Akkaya yaptığı konuşmanın ardından 62 kiloda Türkiye birincisi olan Kusay Ceylan'a üstün başarıları dolayısıyla yarım altınla ödüllendirdi. Yine 45 kiloda Türkiye ikincisi olan İsmail Kirazcı ile 40 kiloda Türkiye ikincisi olan Eren Kızılkuyu'ya Meclis üyeleri tarafından çeyrek altın takdim edildi. Ödül töreni sonrası Başkan Akkaya, Akşehir Belediyesi Meclis üyeleri ve başarılı sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar