Kulübümüzden KonyaStore açıklaması


Atiker Konyaspor’umuzda KonyaStore konusu çözüme kavuştu. Yönetim Kurulumuz tarafından konuyla ilgili camiamızı bilgilendirmek maksadıyla bir açıklama yapıldı.

“Bilindiği üzere KonyaStore meselesi uzun zamandır çözüm bekleyen hatta kamuoyunda ciddi tartışmalara neden olan, kulübümüzün, dolayısıyla camiamızın gündemini gereksiz yere meşgul eden bir konuydu. Olağanüstü Genel Kurul sonrasında delegelerimizin teveccühü ile göreve gelmemizin hemen ardından, yönetim kurulumuz ivedi çözülmesi gereken konularla ilgili bir yol haritası belirledi. Tabi taraftarımızın yakından takip ettiği ve bir an önce çözüm üretilmesini istediği konuların başında KonyaStore meselesi geliyordu. Bu hususun daha fazla enerjimizi tüketmemesi için önemli adımlar attık. Elbette yine her zaman olduğu gibi kulübümüzün yüksek menfaatlerini göz önünde bulundurduk. Bugün itibariyle uzun süredir neredeyse kangren haline gelen itilaflı meseleyi karşılıklı görüşmeler ve anlaşmalar neticesinde gündemimizden çıkardık ve KonyaStore’un kulübümüze devrini gerçekleştirdik. Bunun için kulübümüzün uhdesinde yer alan ancak uzun süredir pasif durumda bulunan şirketimizi ilgili prosedürleri tamamlayarak aktif hale getirdik. Konyaspor A.Ş’nin bundan sonraki süreçte de daha etkin olması için gerekli düzenlemeleri yaptık. 

Diğer taraftan devrin nasıl gerçekleştiğiyle ilgili bazı konularda camiamızı aydınlatmak isteriz. Öncelikle devir aşamasında kamuoyunda yer alan ve aslı olmayan rakamların ödenmesi hususu gerçekle bağdaşmamaktadır. Buradaki temel hedefimiz her zaman olduğu gibi kulübümüzün menfaatleridir. Dolayısıyla şeffaf bir şekilde yaptırılan expertiz ve bilirkişi inceleme, rapor ve değerlendirmeleri doğrultusunda ortaya bir bedel çıktı. Mal varlığı yöntemiyle de sahip olunan stoklar, isim hakkı, marka değeri ile devir gerçekleştirilmiş oldu.  

Kent Plaza ve stadyumdaki merkez mağazamızı yeni anlayışla hızlı bir şekilde taraftarımızın hizmetine sunabilmek için kısa süreliğine kapatmış bulunmaktayız. Kurumsal çalışmalar ve yeni ürün çeşitliliğiyle birlikte KonyaStore önümüzdeki  sezonda çok daha güçlü bir şekilde camiamızın karşısına çıkacaktır.  Bu arada devir işlemleri aşamasında kolaylaştırıcı ve yapıcı tutumu nedeniyle KonyaStore işletmecisi Sayın Abdullah Şanlı’ya teşekkür ederiz. 

Bu gelişmelerin ışığında taraftarımızdan da hassaten bir ricamız olacak. Göreve geldiğimiz günden beri vakıf olduğunuz/olmadığınız birçok konuyu hızla ele alıp sonuçlandırarak Atiker Konyaspor’umuzun gündemini daha fazla meşgul etmesine izin vermedik. Sorunlarımızı bir bir ortadan kaldırıyoruz. Daha güçlü bir Konyaspor için yönetim kurulu üyeleri olarak yoğun mesai harcıyoruz. Taraftarlarımız da icraatlarımızla ilgili biraz daha sabırlı ve sağduyulu olurlarsa, kulübümüzü bambaşka bir geleceğe taşımaya niyetliyiz. Bu vesileyle camiamızı saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyor, geleceğin büyük Konyaspor’u için ara vermeden çalışmaya devam ettiğimizin bilinmesini istiyoruz.

ATİKER KONYASPOR YÖNETİM KURULUSon Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar