Göreve devam edip etmeme konusunda yönetimle bir görüşme yapacağız


 

Hocamız Sergen Yalçın, ZTK ve Süper Kupayı almış büyük bir camia olarak sezonun tamamlanmasına 1 hafta kala ligde kalmayı başardıklarını belirterek, Atiker Konyaspor camiasının bir daha böyle bir durumla karşılaşmamasının en büyük temennisi olduğunu ifade ederken, yeni sezonda göreve devam edip etmeme konusunda yönetimle bir görüşme yapacaklarını söyledi.

 

Açıklamasına ‘Bugüne kadar hep zor şartlar altında olan takımlarda çalıştık” sözleriyle başlayan Hocamız Sergen Yalçın, “Ligde bu pozisyonu oynamak çok zor. Çünkü ben aynı seviye kulüplerde çalıştım. Aynı seviye derken yine yanlış anlaşılmasın. Biz hep zor şartlarda çalıştık. Küme düşme hattında olan takımlarda çalıştık. Hep son bir hafta kala, son hafta, iki hafta kala kümede kalma maçları oynadık. Biz bu konuda çok tecrübeliyiz. Atiker Konyaspor büyük bir kulüp. Önemli bir camia. Stadı, tesisleri her şeyi güzel olan bir camia. Yapılanması da güzel, organize bir şehir. Bu sorunları bir daha yaşamasın diyorum. İnşallah bundan sonraki sezonlar çok daha iyi yerlerde olan bir Atiker Konyaspor ortaya çıkar” diye konuştu.

 

Fenerbahçe karşısında kendi oyunlarını oynayacaklarını da sözlerine ekleyen Hocamız Sergen Yalçın, “Şampiyonluk yarışının içinde üç takım var. Doğal olarak hepsi kazanmak isteyecek. Bizde deplasmanda bunlarda biri olan Fenerbahçe’yle oynayacağız. Bizde çıkacağız kendi oyunumuzu oynayacağız. Diğer maçlarda nasıl oynuyorsak aynı şekilde çıkıp oynayacağız. Biz kümede kaldığımız için çok mutluyuz. Zafer sarhoşu gibiyiz. Bu zorlu sürecin ardından biraz nefes almak bize çok iyi geldi. Psikolojik anlamda çok sıkıntı yaşadık. Saha içinde, kulübede soyunma odasında çok sıkıntılar yaşadık. Tabiki mutluyuz. Son maçımıza çıkıp oynayacağız. Bundan önceki maçlarda nasıl oynuyorsak bunu da öyle oynayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bir basın mensubunun ‘Atiker Konyaspor’daki geleceğiniz ile ilgili neler söyleyebilirsiniz? sorusuna Hocamız Sergen Yalçın, “Henüz yönetimle bir görüşme yapmadık. Herhalde önümüzdeki üç beş güne kadar yaparız. Bu görüşmeden sonra nasıl bir sonuç çıkacağını bilmiyorum. Sonuçta bir göreve başlayacaksak kendi istediğimiz takımı kurmak isteriz.  Atiker Konyaspor’a yakışacak, yakışacak derken yanlış anlaşılmasın. Son dönemde ne yapsak ne desek yanlış anlaşılıyor. Herkes bir şeyleri kendine alıyor. Ne sevinebiliyoruz, ne üzülebiliyoruz, ne de isyan edebiliyoruz. Yani daha güçlü, daha sağlıklı bir kadro Atiker Konyaspor için daha iyi olur diye düşünüyorum. Daha güçlü bir kadro derken bu kadroda fena bir kadro değil, ama Türkiye Kupası’nı almış Süper Kupa’yı kazanmış bir Atiker Konyaspor’dan her zaman beklenti daha yukarılarda olacaktır diye düşünüyorum. Onun için o beklentiye cevap verecek bir kadro yapılandırılması olursa burada herkes için çok daha rahat ortam olur” cevabını verdi.

 

Hocamız Sergen Yalçın, takımımızda çalışmak istediğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

 

“Bu tabi arz talep meselesi. Ben tabi Atiker Konyaspor’da çalışmak isterim. Neden çalışmak istemeyim. Burası güzel ve organize bir şehir. Burada çalışmamak için herhangi bir sebep yok. Geldiğimizde elimde sabit bir kadro vardı. Biz sabit kadroyla devam ettik. Ben transfer yapmadım. Oyuncu da almadım. Elimize ne verdilerse biz onunla alabileceğimizin maksimumunu almaya çalıştık. Bizde tabi kaldığımız zaman doğal olarak kendi kadromuzu kurmak isteyeceğiz. Kendi başarılı olabileceğimiz Atiker Konyaspor’u yukarılara taşıyabileceğimiz kadroyu kurmak isteyeceğiz. O yüzden bunlar iki aşamalı konuşmalar. Hem takım anlamında hem de kontrat anlamında yönetimle oturup konuşacağız. Şartlar uygun olursa neden kalmayalım?… ”Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar