Özel gereksinimli gençlerimizi ziyaret ettik


 

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle Başkan Yardımcımız Ahmet Baydar ve Genel Müdürü’müz Bahri Bıçakçı, Başbakanımız Binali Yıldırım ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın çalışmaları nedeniyle ödüllendirdiği Gökçem Cafe’yi ziyaret etti.

 

Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından iki yıl önce hayata geçirilen, ’Konya Down Cafe ve Bistro’da 10 özel gereksinimli genç istihdam ediliyor. Korumalı işyeri statüsünde hizmet veren Cafe’nin sahiplerinden Yasemin Devecioğlu ve gençlerimizle bir süre sohbet eden Başkan yardımcımız Ahmet Baydar “Atiker Konyaspor uzun zamandan beri Süper Lig takımları içinde sosyal duyarlılık konusunda öncü olan ve bu bayrağı gururla taşıyan bir kulüp olmuştur. Sadece belirli gün ve haftalarda değil sezonun genelinde böylesi konularla ilgili hassas davranarak, önemli adımlar atan kulübümüz, bundan sonra da bu hassasiyetini sürdürecektir. Atiker Konyaspor Kulübü olarak 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde gençlerimizle birlikte olmaktan mutluyuz. Yanı sıra buradaki istihdamın artması için böylesine önemli işletmelerin de halkımız tarafından desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Yasemin Devecioğlu ise “ Burada özel gereksinimli bireylerimize iş istihdamı sağlıyoruz. Amacımız yaşadıkları toplumda kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Burada gençlerimiz sigortalı ve maaşlı olarak çalışıyorlar. Hayalimiz hepsinin 10 yıl sonunda emekli olduklarını görmek. Atiker Konyaspor’un değerli yöneticilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz mutlu oldular, yüzleri güldü. Sevginin, ilginin, ve samimiyetin açamayacağı kapı yoktur. Bu duygularla yapılan bütün ziyaretleri önemsiyoruz. Dolayısıyla Atiker Konyaspor’u bu bağlamda ayrı bir yerde tutuyor sezon sonunda Süper Lig’de kalacaklarına olan inancımızı da koruyoruz” dedi. 

Ziyaret günün anısına çektirilen fotoğrafın ardından sona erdi.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar