MODERN PENTATLONDAN ZEYTİN DALI HAREKÂTINA DESTEK


Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu-Zeytin Dalı Laser Run Türkiye Şampiyonası 10- 11 Mart tarihlerinde Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde başladı.

Ankara'da yapılması planlanan Türkiye Modern Pentatlon Zeytin Dalı Laser-Run Türkiye Şampiyonası, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle Reyhanlı'ya alındı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Reyhanlı Belediyesi 11 Mayıs Şehitler Spor Kompleksinde başlayan yarışmayla ilgili bilgi veren Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Ramazan Arslantaş, aslında Ankara'da yapmayı planladıkları Laser-Run Türkiye Şampiyonasını Zeytin Dalı Operasyonuna destek amaçlı Reyhanlı'da yaptıklarını söyledi.

Arslantaş, "Güvenlik güçlerimiz sadece ülkemiz için değil dünya barışı içinde tehdit olan terör örgütlerine karşı mücadele etmektedir. Bu mücadele inanıyoruz ki dünya barışına da katkı sağlayacaktır. Reyhanlı'da yapmaktaki diğer amacımız ise buranın huzur ve güven ortamı içinde olduğu, diğer şehirlerden farksız olduğunu göstermek içindir. Son olarak gençlerimize güvenimiz sondur, bizim gençlerimiz yapıcıdır, bilgili ve üretkendir. Tüm insanlığa faydalı olandır" dedi.
Ankara'da yapılması planlanan şampiyonanın Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle bölge halkına moral vermek amacıyla Reyhanlı'ya alınmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terörle mücadelesine destek vermek ve insanlarımızın huzurlu mutlu gün geçirmek için buraya geldiler. 20 Ocak'ta başlayan harekât Hatay'dan Reyhanlı'dan başladı. Şu anda başarı ile devam ediyor. Allah, Türk Silahlı Kuvvetlerimize güç kuvvet versin, başarılar diliyorum, şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifa temenni ediyorum. Terör belasını hem bu bölgeden atacağız. Hem Hatay hem ülkemiz ve hem de Afrin bölgesine huzur, barış gelecek" diye konuştu.

Reyhanlı Kaymakam Vekili Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu ise konuşmasında, Reyhanlı'nın 2013 yılında yaşadığı üç ayrı menfur saldırı ve şuan ki harekât sürecindeki dik duruşu, metanetli davranışının takdire şayan olduğunu belirterek, "Bu kasvetli ortamdan bizi uzaklaştırmak maksadıyla Ankara'dan gelen federasyon başkan ve üyeleri ile temsilci ve sporcularına teşekkür ediyorum" dedi.

Bursa'dan geldiğini söyleyen sporcu Sena Göçmenoğlu'da Mehmetçik'e destek için yarışmanın Reyhanlı'ya alınmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

2 gün süren yarışmalarda önce protokol üyeleri atış yaptı, daha sonra da sporcular yarıştı. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen 72 sporcu derece girmek için mücadele etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar