MODERN PENTATLON DÜNYA KUPASI 1. AYAK YARIŞLARI TAMAMLANDI.


Uluslararası Modern Pentatlon Birliğinin 28 Şubat- 04 Mart 2018 tarihleri arasında Mısır'ın Kahire şehrinde düzenlendiği Modern Pentatlon Dünya Kupası 1. Ayak yarışmalarında, bayanlarda 21 ülkeden 65 sporcu, erkeklerde 19 ülkeden 70 sporcu olmak üzere toplam 135 sporcu yarışmış ve bu yarışmalara Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu 2 bayan ve 1 erkek sporcu ile katılmıştır.

Yıldız Yüksek, Ertan Yılmaz ve Rüstem Pelit antrenörlüğünde; atletizm, tabanca atışı, binicilik, eskrim ve yüzme branşlarında yarışan Milli Sporcularımız; Sesim Alpuğan Eleme B grubunda yarışarak 876 puanla 29'uncu olurken, Buğra Ünal erkekler final müsabakası sonucu 1367 puanla 22'inci, İlke Özyüksel ise bayanlar final müsabakası sonucunda 1325 puanla 3'üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

MADALYASINI AFRİNDE ŞEHİT DÜŞEN ASKERLER ADINA ALDI

İlke Özyüksel, hayatının en zor yarışmalarından birisini geride bıraktığını belirterek, "Bu madalyayı almak için inanılmaz bir mücadele verirken Afrin'de şehit düşen 8 ağabeyimin, kardeşimin haberini aldım. Madalyayı onların ruhlarına ve ailelerine gönderiyorum" ifadelerini kullandı.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN ÖZYÜKSEL'E KUTLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, mesajında, Bronz madalya kazanan İlke Özyüksel'i başarısından dolayı tebrik ederek, ''Spor hayatında elde ettiği madalyalara bir yenisini daha ekleyen milli sporcumuzun daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum. Sporcumuzu, kürsüde asker selamı vererek, madalyasını Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı'nda şehit düşen askerlere adamasından dolayı ayrıca kutluyorum. Uluslararası arenada ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum'' İfadesini kullandı.

RAMAZAN ARSLANTAŞ '' MISIR'DAN AFRİNE VE TÜM MEHMETÇİKLERE SELAM''

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Ramazan Arslantaş, Dünya Kupası 1. Ayak yarışlarında bronz madalya kazanan Milli Sporcu İlke Özyüksel' e elde ettiği başarı ve ülkemiz adına duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti.

Yarışlarına katılan bir diğer Milli Sporcumuz Buğra Ünal için Federasyon Başkanı Arslantaş şu ifadelere yer verdi: '' Sporcumuz Buğra ÜNAL seçmeleri geçip finale kalarak bu alanda başarı sağlayan ilk erkek Türk sporcumuz olmuştur.
Finallerde yarışan sporcumuz büyük bir gayret gösterip 70 kişi arasında yarışmayı 22. olarak tamamlayarak gelecek için bizleri şimdiden heyecanlandırmıştır. Sesim Alpuğan ise bir üst kategoride yarışmaya katılarak tecrübe kazanıp eksiklerini görme imkânı bulmuştur. Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik eder ve başarıların artarak devamını dilerim.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar