KONYA TOHM SPORCULARIMIZDAN YENİ REKORLAR


Konya Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularımız yapılan ulusal ve uluslararası müsabakalarda birçok derece elde ederken, yeni rekorlarda kırdılar.

Judo da Bilal Çiloğlu, Fas'ta yapılan Agadir Grand Prix müsabakasında 73 kiloda altın madalya kazanarak Olimpiyat Oyunları kulvarına puan kazandı. Halter de, Büyükler Türkiye Şampiyonasında Duygu Aynacı, 69 kilo silkmede 116 kilo kaldırarak Türkiye rekoru kırdı. Yine Halter de Dilara Narin ise 75 kilo koparmada 2, silkmede 1 ve totalde 2 olmak üzere toplamda 5 Türkiye rekoru kırarak Türkiye şampiyonu oldu. Atletizm de İlyas Çanakçı 400 metre yarışında 48.22'lik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı. Atıcılık da, Konya'da yapılan Türkiye Skeet Eleme Müsabakalarında Nur Banu Özpak 112 puanla altın madalya kazanarak yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Yine Konya'da yapılan Dünya Gençler Şampiyonasında sporcularımız Vildan Kılıç ve Ayşe Nur Özcan, Emine Göğebakan ise İstanbul'da yapılan Turkish Open da şampiyon olarak Milli Takım kadrosunda yer aldılar.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Konya TOHM sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar