Judonun Altın Adamı Bilal ÇiloğluKonya Büyükşehir Belediyesporlu Judocu Bilal Çiloğlu, Fas'ta gerçekleştirilen Grand Prix müsabakalarında altın madalyanın sahibi oldu.

Agadir Grand Prix Judo müsabakaları Fas'ta yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesporlu Bilal Çiloğlu, müsabakalarda altın madalya kazanarak birincilik kürsüsüne çıktı.

Müsabakaların ikinci gününde ilk turu bay geçen sporcumuz Bilal Çiloğlu ikinci maçında Faslı A. Ezzine karşısında 1-0 geriye düştüğü müsabakayı ipponla kazandı ve üçüncü turda İsviçreli N. Stump'la karşılaştı. Bu müsabakayı da ipponla geçen Çiloğlu, çeyrek finalde Alman A. Zingg'e karşı 1-0 geride götürdüğü mücadeleyi ipponla kazandı ve yarı finalde Faslı A. El Meziati'ye rakip oldu. Normal süresi 1-1 sona eren mücadelenin altın skor bölümünde ippon yapan Çiloğlu adını finale yazdırdı. Rus M. Mogushkov ile altın madalya için karşılaşan sporcumuz bitime bir saniye kala rakibine waza-ari üstünlüğü sağladı ve birincilik kürsüsüne çıktı.

2020 OLİMPİYATLARINA EMİN ADIMLARLA

Geçtiğimiz yıl Hırvatistan'da yapılan Gençler Dünya Şampiyonası'nda ikincilik kürsüsünde yer alan sporcumuz bu yıl yapılan Grand Prix'te 73 kiloda kürsüye adını altın harflerle yazdırarak 2020 hayaline bir adım daha yaklaştı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar