Tour of heyecanı Antalya'da yapıldı


Merakla beklenen bisiklet turun ilk etabı Antalya' da gerçekleşti

Bu yıl ilk kez düzenlenen Anta GB Bisiklet Turu'nda heyecan başladı. Uluslararası Bisiklet Birliği'nin takviminde 2.2 kategorisinde 4 etaplı  gerçekleşen yarışın ilk etabı 24 Şubat Cumartesi günü gerçeklesti.

Organizasyonda, 20 ülkeden 25 takım ve 175 sporcu mücadele etti. Bisikletçiler, toplam 430 kilometre uzunluğundaki Korkuteli, Kemer, Feslikan ve Side-Lara etaplarında yarıştı.Düz ve dağlık parkurlardan oluşan turda sporcular, turizm merkezi Antalya'da hem sahil manzarası eşliğinde pedal çevirerek hem de 1.100 metreye çıkarak Feslikan yaylasına ulaştı. 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda  ikinciliği elde eden milli sporcu Ahmet Örken, yeni takımı Salcano ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi adına mücadele etti.Tour de France ve Giro d'Italia'da etap zaferleri bulunan İtalyan Filippo Pozzato da tura katılarak yarışmada görev aldı. Organizasyonun son gününde ise amatör bisikletçilerin katılacağı "Akra Gran Fondo Antalya" yarışı da gerçekleşti.

"Bisiklet sporuna yeni bir heyecan getirdi"

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, turun bisiklet sporuna yeni bir heyecan geldiğini ve yarışların daha heyecanlı geçtiğini vurguladı.Antalya Bisiklet Turu'nun ilk defa düzenlendiğini hatırlatan Küçükbakırcı,   profesyonel bir ekibin turu organize ettiğine işaret etti ve tura önemli bisikletçilerin katılarak yarışmaya renk kattığını belirtti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar