Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında alınan Beşiktaş beraberliğinin ardından Başkan yardımcımız Celalettin Çakıcı A Spor’a açıklamalarda bulundu.


 

Başkan Yardımcımız Çakıcı sahada futbolcularımızın mücadelelerinin en üst seviyede olduğuna dikkat çekerek, “Zor bir maç oldu, zor olacağını da biliyorduk zaten ama hafta içi bütün çalışmalarımızı hem taktiksel olarak hem kondisyon olarak bu maça hazırlamıştık. Oyuncularımız hocamızın verdiği bütün görevleri yerine getirdi. Üstün bir mücadele vardı, sahaya her şeyleri koydular ama tabi bazen hakemi de geçmeniz gerekiyor. Devre arasında transferlerimizi yaparken karşımıza çıkacak bütün zorluklara karşı daha da güçlenmeyi yeğlemiştik ama bazen böyle hesapta olmayan işler çıkabiliyor.  Genel manada baktığımız zaman bizim için bir puan gelecekle alakalı çok önemli çok anlamlı bir puan aldık. Ben inanıyorum ki ikinci yarıda hem içerdeki hem dışardaki maçlarımızda nasıl tüm mücadeleyi en üst noktada tuttuysak haftaya da Akhisarspor maçıyla beraber bu çıkışımızı devam ettireceğiz.” diye konuştu. 

Sezon sonunda her bir puanın önemli olacağını hatırlatarak hakemlerin olduğu kadar teknik adamların da davranış noktasında dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Yardımcımız Celalettin Çakıcı, “Geneline baktığımız zaman hakem maçı formsuz yönetmiş olabilir ama yüzde yüz pozisyonlar var özellikle Pepe’nin pozisyonu, çizgiden eliyle çıkan kafayla alakası yok hiç, yetişemeyeceğini anlayınca kafayı uzatıyor eliyle çıkarıyor direk gol ve kırmızı kart. Maç 2-1’e döndüğü zaman rakip on kişi kaldığı zaman maçı koparacağız. Sezon sonunda yarım puanın bile önemli olduğu bir sezonu yaşıyoruz. Maç sonrasında saha içerisindeki ve kenar yönetimin serzenişlerine baktığımız zaman böyle olmaması gerekiyor. Biz özellikle hem yöneticiler hem teknik adamlar o anki ortamı ayarlama adına kendilerini bazı noktalarda tutabilmeliler. Maalesef bugün yine Şenol hoca buna yenik düştü, ben onun adına üzüldüm. Çünkü burada mücadele veren on bir Konyasporlu futbolcu vardı. Hakem her iki tarafa da hatalar yapmış olabilir onun bakış açısından, bize göre öyle değil ama tebrik etmeye giden Mehmet Hocamıza yapılanı çok doğru bulmuyorum. Hakemlerle alakalı bir konuşması olmuş ben de içeriye giren arkadaşlardan öğrendim olmaması gerekiyor bunların. Çünkü eğer biz taraftarı bir noktada tutmak istiyorsak her anlamda yapılan hareket, tavır her şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor ki saha içindeki teknik heyetlere çok çok daha fazla düşüyor. Ondan dolayı üzgünüm.” dedi.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar