Her maça olduğu gibi Beşiktaş maçına da kazanma odaklı çıkacağız


 

Ligin ilk yarısındaki Atiker Konyaspor’un görüntüsünden yapılan takviyelerle farklı bir görüntüye büründüklerini ifade eden Teknik Direktörümüz Mehmet Özdilek, her maça olduğu gibi Beşiktaş maçına da kazanma odaklı olarak çıkacaklarını söyledi.

Açıklamasına 2-1 kazandığımız A.Alanyaspor maçını değerlendirerek başlayan Teknik Direktörümüz Mehmet Özdilek, “Tabiki kazanmak çok önemliydi. Zor geçeceğini biliyorduk. 10 kişi kalmak bizi ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Takdir edersiniz ki 2-2,5 günde bir maç oynamanın yoğunluğu ve yorgunluğu bizi yıprattı. Ama hiçbir zamanda geri adım atmadan her müsabakanın içerisinde olmaya çalıştık. 21.haftayız ve bakıldığında bir A.Alanyaspor maçının oyunsal anlamda beklentilerimizin altında kaldığını söyleyebiliriz. Ama bakarsanız bizimde kendi evimizde çok üstün oynadığımız ve kazanamadığımız maçlar vardı. Dolayısıyla futbolda böyle maçlar oluyor. Bu takımın da böyle bir hakkının olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Mehmet Özdilek, zorlu maçlar serisinin devam ettiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

Cuma günü yine zorlu bir müsabaka oynayacağız. Birbiriyle oynama alışkanlığı en yüksek, birbirini tamamlayan bir takımla karşılaşacağız. Ama bizde kendi evimizde çok güçlü bir takımız. Aramıza katılan oyuncularımız ve oyun şablonumuzda değişiklikler var. Bu durum biraz zaman alacaktır. Fakat ne kadar hasarsız atlatırsak bu bize daha çok güçlü hale getirecektir. Aldığımız oyuncular bu ligin kalbur üstü oyuncuları ve takımımıza çok büyük fayda sağlayacaklar. Takdir ederseniz ki hem Volkan’ın hem de Eto’o nun uzun zamandır oynamayışı var. Bu durumu da oynatarak telafi edeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz durum itibariyle A.Alanyaspor deplasmanında kazanmak bizi moral anlamında çok daha yukarılara taşıdı. Kendi evimizde oynadığımız tüm müsabakalarda favori biziz. Bunu söyleyeyim. Rakibin kim olduğu çok önemli değil. Aynı zihniyetle çıkacağız. Kolay mı? Değil. Ama ligde 13 maç var ve hepsi birbirinden zor. Bizim için her puan çok kıymetli ve önemli. A.Alanyaspor maçını kazanmak 8.ila 9.sıradaki takımla aramızdaki puan farkını 1-1,5 maça düşürdü. Aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğiz. Bu takım beklentileri karşılayacak. Onu söyleyebilirim…”

Takımımızın son A.Alanyaspor maçında sahaya çıkan kadrosunun fazla cesur olup olmadığı sorusuna Teknik Direktörümüz Mehmet Özdilek, “Cesareti olmayan esareti sahiplenir. Dolayısıyla biz cesaretli oynamayı seven bir takımız. Tüm müsabakalarımızı kazanma odaklı oynuyoruz. Beşiktaş’ın güçlü olan yanlarına tabiki de tedbir alacağız. Ama biz kendi anlayışımızı sahaya yansıtmaya çalışacağız. Kamuoyunun kafasında ilk 17 hafta itibariyle zor gol atan bir Atiker Konyaspor imajı vardı. Artık gol atmayı öğrendik ve bu oyuncularla daha çok gol atacağız. Cesur oynamaktan çok akıllı ve cesur oynamayı bir arada yapmayı düşüneceğiz. Beşiktaş maçında da aynı ciddiyetle sahada olacağız” cevabını verdi.

Teknik Direktörümüz Mehmet Özdilek, taraftarlarımıza da çağrıda bulunarak, “Çok önemli bir etkinliği olan bir taraftar grubundan bahsediyoruz. Takımı adına itici güç olan bir topluluktan bahsediyoruz. Cuma günü de saat 20:00’da bence futbol adına keyifli bir akşam olacaktır. Onların desteği bizim için çok önemli. Onlarda takımlarına inanıyorlar. Ben bunu oynadığım tüm maçlarda gördüm. Cuma günü bir kez daha onların desteğine ihtiyacımız var. İnşallah onlar verecekleri destekle Atiker Konyaspor’u coşkulu bir şekilde sahada görecekler” şeklinde görüş belirtti.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar