Geleceğin yıldızları için büyük proje


 

Kulübümüz geleceğin yıldızlarını yetiştirme adına altyapıya yeni tesisler kazandırıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Saraçoğlu Spor Tesisleri Asbaşkanımız Mehmet Günbaş’ın girişimleri sonucu 10 yıllığına Atiker Konyaspor’umuza kazandırıldı.

Başkanımız Fatih Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerimiz tesislerde incelemede bulundu yetkililerden bilgi aldı. Aynı anda 16 takımın antrenman yapacağı, duş alabileceği kompleks iki milyon metrekarelik bir alanı kapsıyor.

Tesislerin Kulübümüze kazandırılmasıyla ilgili bir açıklama yapan As Başkanımız Mehmet Günbaş, “Saraçoğlu bildiğiniz gibi Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’müze bağlı Konya Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğümüz nezdinde kullanılan bir tesis. Genel Müdürlüğümüz buraya iki tane sentetik çim saha, bir normal çim saha bir de çim hokeyi sahası yaptı ve devamında atıcılık, moto drag yarışları, atletizm pistleri bu tesislerin içinde mevcut. 2 milyon metrekarelik çok büyük bir alan burası. Burayı önümüzdeki günlerde inşallah 10 yıllığına Konyaspor’umuza tahsis ettireceğiz Genel Müdürlüğümüzden, çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

TÜM ALTYAPI TAKIMLARIMIZ BU TESİSLERDE OLACAK

“Bundan sonra Atiker Konyaspor ve Anadolu Selçukspor’un altyapıdaki bütün takımlarını buraya alacağız. Bütün antrenman çalışmalarını ve lig maçlarını burada yapacaklar. Burada yapılmış olan 16 tane hazır soyunma odası var. 2 sentetik saha ve 1 çim sahamız aydınlatmalı gece maçları da oynanabilir. Tribünleri de yeni yapıldı. Burası bir spor kompleksi oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde Genel müdürlüğümüz bu tesisleri Konyaspor’umuza tahsis eder, kazandırırsa Konya’nın altyapıdaki çok büyük bir açığını kapatmış olacağız. Biz de Atiker Konyaspor olarak ulaşım sorununu halledeceğiz. Sporcularımız şehir merkezinden toplu ulaşım aracımızlar alınıp burada antrenmanlarını ve maçları yapıp geri dönecekler. Konya’ya uzak mesafede değil burası çok yakın mesafe. İnşallah bu yeni tesislerde geleceğin yıldızlarını yetiştirmek amacımız hedefimiz bu yönde. Bugün de burada hummalı bir çalışma var Büyükşehir Belediye Başkanımız nezdinde Park ve Bahçeler Müdürümüz Ceylani Bey’e teşekkür ediyoruz. Gençlik Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz Bey’e teşekkür ediyoruz, Bilal Bey’e nezdinde teşekkür ediyoruz. Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a ve ASKF Başkanımız Sayın Remzi Ay’a çok teşekkür ediyoruz. “

100 KİŞİLİK BİR EKİP ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPIYOR

“Bugün 100 civarında arkadaşımız 10 tane iş makinası burada hem çevre düzenlemesi yapıyor hem de bu tesislerin etrafının tamamı selvi ağaçlarıyla donatıyor hem rüzgarı kesmesi için hem de doğal güzellik kazanması için. Burada bildiğiniz gibi Çim Hokeyi Avrupa ve Dünya Şampiyonası da yapılıyor. Türkiye’deki tek çim hokeyi sahası Konya’da bu tesis bu önemli eksiği de gidermiş oluyor. Bundan sonra inşallah bu güzel tesislerde Milli Takım’a ve Atiker Konyaspor’umuza geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için çabamız çalışmamız o yönde devam edecek. “

Altyapımıza kazandırılan bu tesisin son derece önemli olduğunu belirten Başkanımız Fatih Yılmaz, “Mehmet Bey’e teşekkür ediyorum. Burada çok güzel tesisler yapılıyor. Müthiş tesisler var ardarda baktığımız zaman hem futbol sahaları hem diğer sahalar. Bunların çevre düzenlemesiyle beraber 100 tane arkadaşımız burayı güzelleştirmek için çalışıyor. Şu anda altyapımız şehrin çeşitli yerlerinde sıkışık bölgelerinde istediğimiz düzeyde olmayan bir çalışmaları var. Altyapımızda yeterince sahamız bulunmamakta. Dolayısıyla buranın Atiker Konyaspor’umuza kazandırılmasıyla birlikte bundan sonra Altyapıdaki eksiklikleri gidermiş olacağız. Bunların giderilmesi elbette hem milli takıma hem de Atiker Konyaspor’umuzun A takımına oyuncu yetiştirmek anlamına geliyor. Bu sebeple burası çok önemli. İnşallah burayı kısa zamanda kulübümüze kazandırırız. Burada emeği geçen tüm yetkililere Mehmet Bey de saydı teşekkür ediyoruz. Öncelikli olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız ciddi bir ağaçlandırma ve güzelleştirme çalışması yapması için ekipler görevlendirdi, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu sahanın yapılmasında emek harcayan Gençlik Spor İl Müdürümüz Ömer Bey’e teşekkür ediyoruz. Genel Müdürümüz Mehmey Baykan’a teşekkür ediyoruz. Burası hakikaten önemli bir bölge kısa zamanda Konyaspor’umuza kazandırırız diye düşünüyoruz. Böylesine tesisler şu anda ülkemizde herhalde yok, altyapıya bu şekilde değer veren kentler yok. Bundan dolayı biz Konyaspor olarak gururluyuz. İnşallah bu tesisler daha da genişler. 2 milyon metrekare olarak bahsettik buraya daha güzel tesisler de yapılacak, üçle kalmayacak beşe altıya çıkaracağız diye ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.



Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar