Takım adına ve kendi adıma çok iyi bir ikinci devre geçirmek istiyoruz


Oyuncumuz Eren Albayrak, çok faydalı bir kamp dönemi geçirdiklerini ve tek düşüncelerinin sezonun ikinci devresiyle birlikte geçmişte olduğu gibi başarılar elde eden bir Atiker Konyaspor izlettirmek olduğunu söyledi.

 

“Sezonun ilk devresini puansal anlamda istediğimiz yerlerde tamamlayamadığımız bir gerçek” sözleriyle açıklamasına başlayan oyuncumuz Eren Albayrak, “Performans olarak da zaman zaman sıkıntılar yaşadığımız oldu. Bunları düzeltmek adına devre arasını iyi çalışıp, iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımızın karşılığını da sezonun ikinci devresinde alacağız” diye konuştu.

 

ZTK son 16 turunda 16 Ocak Salı günü Trabzonspor ile deplasmanda oynayacağımız rövanş maçına da değinen oyuncumuz Eren Albayrak, “İlk maçta kendi sahamızda 1-0’lık bir galibiyet aldık. Turu geçme adına çok istekliyiz ve o maçta da sahada iyi bir mücadele veririz. Bu iyi oyunla beraber istediğimiz skoru alırız. Çünkü kupada oynayacağımız bu maçlar bizim için gerçekten önemli. Bu tür maçlar özgüven açısından bizi daha da yukarılara taşıyabilir. Geçen senenin şampiyonu olarak bu senede yeniden final oynamak ve tekrar kupayı almak istiyoruz. Ama bizim için şu anda önemli olan bir galibiyet serisi yakalamak. Bu kupayla beraber lige de yansımalı bence. Bu anlamda bizim için gerçekten çok önemli bir maç. İnşallah güzel bir skorla maçtan ayrılacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

Oyuncumuz Eren Albayrak, takımımızda Mehmet Özdilek’in Teknik Direktörlüğe gelişi ile birlikte oyunsal anlamda bir yükseliş yaşadıklarını da belirterek sözlerine şöyle devam etti:

 

“Hocamızın ve yardımcılarının bizlerle iletişimi gerçekten çok iyi. Sürekli bir sistem değişikliği olmuyor. Aynı sistemle yola devam ediyoruz. Bu oyunumuzun daha da gelişmesine katkı sağladı. İlk devredeki tek eksiğimiz bence hocamızın göreve gelmesinin ardından oyunsal olarak yakaladığımız çıkışı sonuca yansıtamamak oldu. Tabiki dönem dönem çok iyi oynadığımız maçlar oldu. Sonucunu alamadığımız maç sayısı bakıldığında çok fazla diye düşünüyorum. Yatabare aramıza katıldı. Birkaç arkadaşımız daha takıma dahil olacak. Onlarında vereceği katkı ile birlikte sezonun ikinci devresinde oyunumuzun üzerine koyarak ve bunu da skora yansıtarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bunu da başaracak kapasiteye sahibiz…”

 

Sezonun ilk devresinde yaşanan sakatlıklardan dolayı fazla maç oynayamadığını ifade eden oyuncumuz Eren Albayrak, “İlk devre sakatlıkla ilgili bayağı bir sıkıntı yaşadım. Sezon başı kampında çok az antrenmanlara çıkabildim. Devre arası kampı yeniden formayı alma anlamında çok çalışmam gerektiğini bildiğim için benim adıma biraz daha fazla yorucu oluyor. Yoğun tempoda çalışıyoruz. Takım olarak çok istekliyiz. Benim ve takım arkadaşlarımın başarılı performansı takımımızın yeniden hak ettiği üst sıralarda olabilmesi adına çok önemli. Yaşadığım sakatlıktan kurtuldum. Yavaş yavaş tam kapasite mücadele etmeye doğru gidiyorum. Umarım her şey istediğimiz gibi olur ve sezonun ikinci devresine iyi bir başlangıç yapar ve devamını da getiririz” şeklinde görüş belirtti.

 

Taraftarımızın takımımız adına ne kadar önemli olduğunu bildiklerini de sözlerine ekleyen oyuncumuz Eren Albayrak, “Sezonun ilk 5 haftasında ceza nedeniyle onlardan mahrum kaldık. Birlikte olduğumuz maçlarda da skorsal anlamdaki başarısızlıktan dolayı takıma biraz küstüklerinin farkındayız. Ama yanımızda oldukları maçlarda ne kadar büyük bir öneme sahip olduklarını gösterdiler. İnşallah sezonun ikinci yarısıyla birlikte bizleri daha fazla desteklerler, daha fazla tribünlerde olurlar. Bizlerde onların desteğine alacağımız sonuçlarla ve Atiker Konyaspor’u yeniden hak ettiği üst sıralara taşıyarak karşılık veririz” diye konuştu.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar