Futbolcumuz Samuel Eto’o resmi sözleşmeyi imzaladı


Ara transfer döneminde kadromuza dahil ettiğimiz Samuel Eto’o bugün Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleşen imza töreninin ardından resmen Atiker Konyaspor’lu oldu.

İmza töreninde konuşan başkanımız Fatih Yılmaz: “Bugün Samuel Eto’o’yu da kadromuza katarak takımımızı güçlendirmiş bulunuyoruz. Eto’o gerek dünyada gerekse Türkiye’de çok önemli bir oyuncu. Kendisini Konya’da görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde de Antalyaspor’a önemli katkılarda bulundu. Kariyerine baktığımızda da dünyanın önemli takımlarında  görev aldı ve futbolun zirvesine çıktı. Böyle bir oyuncunun Atiker Konyaspor’umuza da mutlaka büyük katkıları olacaktır, kendisine hoş geldin diyorum. Takımımızın bulunduğu yer hak ettiği bir pozisyon değil. Yapmış olduğumuz transferlerle beraber takımımız hızlı bir şekilde yukarı çıkacaktır. Kendilerini burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz, inşallah Atiker Konyaspor’umuza büyük katkılar yapacaktır ve takımımız gerçekten hak ettiği yeri bulacaktır.”

Başkanımız Fatih Yılmaz’ın ardından konuşan futbolcumuz Samuel Eto’o: “Öncelikle hepinize çok minnettarım. Beni buraya çağırdığınız için yöneticilerime teşekkür ediyorum, basındaki arkadaşlarıma da hoş geldiniz diyorum. Burada teşekkür etmek istediğim birisi var o da Aydın Tekin’dir. O, beni Türkiye’ye Antalya’ya çağırmıştı. Bununla birlikte Antalya’nın Başkanı Menderes Bey’e de teşekkür ederim kendisini bir baba olarak görüyorum. Antalya’daki oyuncular olsun, yöneticiler olsun, çalışanlar olsun, Antalya’daki taraftarlar olsun hepsine çok minnettarım. Bazıları anlamakta zorluk çekeceklerdir ama beni anlayacaklarına inanıyorum. Buradan Başkanımıza ve Yöneticilerimize de teşekkür etmek istiyorum. Benimle ilgilendiler, beni Konya’ya çağırdılar. Bu demektir ki bana güveniyorlar. Futbol bir tenis oyunu gibi değildir tek kişiyle oynanmıyor. Bu yolda takım arkadaşlarıma da çok ihtiyacım olacak onların katkılarıyla birlikte Konyaspor’u yükselişe çıkaracağız. Her oyuncu güzel ve dolu bir statta oynamak ister. Burada taraftarlara da çok büyük iş düşüyor. Hocamıza da teşekkür ediyorum 37 yaşında bir oyuncu olarak bana güvenip beni buraya getirdi.”

İmza töreninin ardından bir başka transferimiz Jahovic taraftarımızın karşısına çıkarak onları selamladı ve kısa bir konuşma yaptı. Ardından Eto’o sahaya çıkarak taraftarımızla buluştu. Yoğun tezahürat altında gerçekleşen buluşmada Eto’o tıpkı Jahovic gibi bir konuşma yaparak Atiker Konyaspor forması giymekten son derece mutlu olduğunu söyledi. 

Samuel Eto’o Atiker Konyasporumuzla bir yılı opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllığına sözleşme imzaladı. Eto’o sezonun ikinci yarısında 81 numaralı formayı giyecek.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar