Filistinli Mohammad Al Taweel ve ailesi Fenerbahçe maçında Onur Konuğumuzdu


İsrail askerleri tarafından gözaltına alınan ve karakolda darp edilen Filistinli Down Sendromlu Mohammad Khader Khaleel Al-Taweel psikolojik destej sağlanması amacıyla geldiği ülkemizde kulübümüzün davetlisi olarak Fenerbahçe maçımızı izledi.

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF) Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay ve Genel Sekreter Aydan Gömügen Tuncay’ın girişimleri sonucu ailesiyle birlikte ülkemize gelen Taweel, maçı kendilerine tahsis edilen locada büyük bir heyecanla izledi.

Maç öncesinde sergilenen 3 boyutlu Kudüs koreografisi karşısında büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadığı görülen Filistinli Down Sendromlu Onur Konuğumuz Mohammad Khader Khaleel Al-Taweel’e devre arası Kulüp Başkanımız Fatih Yılmaz tarafından bir plaket, üzerinde adının yazılı olduğu 42 numaralı Atiker Konyaspor forması hediye edildi.

Kulüp Başkanımız Fatih Yılmaz ayrıca Taweel’in annesi, babası, ağabeyi, Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF) Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay ve Genel Sekreter Aydan Gömügen Tuncay’a da forma ve kulübümüzü simgeleyen çeşitli hediyeler takdim etti.

Haberin fotoğraflarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://we.tl/85iqMwvx4gSon Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar