Baydar: İyi oyunun karşılığını üç puanla aldık


Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet Baydar K. Karabükspor, Batman Petrolspor ve Göztepe SK karşılaşmalarını değerlendirdi.

“Kritik haftayı üç puanla kapattığımız için mutluyuz. Müsabakanın tamamında oyunun hâkimi bizdik. Her zaman olduğu gibi önemli pozisyonlar ürettik. Ancak bu defa iyi oyunun karşılığını iki gol ve üç puanla aldık. İyi oynamakla birlikte skor üretmede yaşadığımız sıkıntıları göz önüne aldığımızda 2-0’lık bir galibiyet bir çok açıdan bizleri sevindirdi. Futbolcularımızın üzerindeki son dakikaları diken üstünde oynama psikolojisini de artık geride bıraktığımızı düşünüyorum. 

Atiker Konyaspor’umuz sayın teknik direktörümüz Mehmet Özdilek’in de defaatle söylediği gibi ‘bulunduğumuz konum gerçekçi değil.’  Oynanan futbolun tam olarak karşılığını alamadığımız aşikâr. Ancak bu oyun bize ümit veriyor. Ligin ikinci yarısında bambaşka bir Atiker Konyaspor izleteceğimize ve bu takıma gönül verenlerin yüzlerini güldüreceğimize inanıyorum. Önümüzde şimdi önce Türkiye Kupası’nda Batman Petrolspor karşılaşması ve sonrasında pazartesi akşamı Göztepe ile oynayacağımız Süper Lig müsabakası bulunuyor. Sakat futbolcularımızın durumu hocamızı kadro konusunda zorluyor. Ancak mevcut şartlarda en verimli kadroyla mücadelemizi sürdürüyoruz. Çocuklar ellerinden geleni büyük bir özveriyle yapıyor. Onlara Göztepe SK karşısında da güveniyor ve bu önemli deplasmandan istediğimizi elde ederek ayrılacağımıza inanıyoruz.

Öte yandan Konyaspor büyük camia. Dünden bugüne hep birlikte el ele büyük emeklerle bu noktaya getirdiğimiz kazanımlarımız var. Konyaspor’umuzun elde ettiği büyük başarılarda yönetimlerin, teknik heyetlerin, futbolcuların, taraftarımızın büyük katkısı camiamız tarafından en küçük ayrıntısına kadar bilinmektedir. Yeni stadyumla birlikte kötü ve çirkin tezahürata son veren taraftarımız kendine yakışanı yapmış Milli Takıma verdiği müthiş destek ile bütün Türkiye’nin övgüsünü kazanmış, Atiker Konyaspor tribünleri ülkeye örnek gösterilmiştir. Zor zamanlar yaşadığımız şu dönemde yine hep birlikte aklıselim hareket etmek durumundayız. Tribünlerde ferdi ya da toplu küfürlerin takımımıza maddi ve manevi anlamda büyük külfetlerinin olacağını bir kez daha hatırlatıyor, taraftarımızın bu konuya hassasiyetle yaklaşacağına inanıyoruz. 

Diğer taraftan armamızı göğsünde taşıyan her futbolcu bizim için kıymetlidir. İşte tam da bu dönemde şartlar ve gerekçeler ne olursa olsun oyuncularımızın desteğe ihtiyacı var. Karşılaşma devam ederken verilen olumsuz tepkilerin tamamı hem motivasyonumuzu hem de oyunu tutabilme isteğimizi azaltıyor. Kısacası bu zorlu süreçten çıkmak ve bulunduğumuz sıradan daha üst basamaklara çıkmak için hepimiz elimizi taşın altına koymak zorundayız. Konyaspor’umuzu seviyor ve kulübümüzün daha iyi yerlere gelmesini istiyorsak bu sorumluluğu hep birlikte almak durumundayız.”Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar