Ahmet Baydar: Hakem hataları skoru etkiledi


Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet Baydar deplasmanda oynadığımız E. Yeni Malatyaspor maçında hakem kararlarının sonucu direkt olarak etkilediğini söyledi.

Basın Sözcümüz Ahmet Baydar yaptığı açıklamada “ Geçtiğimiz Perşembe gecesi takımımız tarihi bir galibiyet alarak hem camiamızı hem de ülkemizi gururlandırmıştır. Portekiz temsilcisi karşısında üst düzey futbol oynayan ve büyük efor sarf eden takımımız dinlenme ve yenilenme fırsatı bulamadan Pazar günü saat 14:00’te E. Yeni Malatyaspor ile puan mücadelesine çıkmıştır. Rakibimiz Vitoria SC ise UEFA maçı dönüşü karşılaşmasını Pazar gecesi 23:30’da oynamıştır. Kulüp olarak E. Yeni Malatyaspor ile oynayacağımız müsabakanın saatinin ileri alınması konusunda yaptığımız başvurulara olumlu cevap verilmemiştir. Buna rağmen takımımız rakibine karşı üstün bir oyun ortaya koymuş, karşılaşmanın genelinde oyunu kontrol eden, pozisyonlara giren ve neredeyse hiç pozisyon vermeyen taraf olmuştur” dedi.

HAKEM HATALARI SONUCU ETKİLEDİ

Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet Baydar E.Yeni Malatyaspor maçında hakem kararlarının sonucu direkt olarak etkilediğini söyledi. 

Basın Sözcümüz Baydar “ Malatya’da 1-0 öndeyken rakip takım futbolcusunun Eze’ye oyun durduktan sonra yapmış olduğu hareket sarı kart olarak değerlendirilmiş, peşi sıra aynı futbolcunun ceza sahası içinde Fofana’yı düşürmesi hem penaltı hem ikinci sarı kartı gerektirirken maalesef karşılaşma devam etmiştir. Skorun 2-0 rakibin 10 kişi kalacağı düşünüldüğünde deplasmandan üç puan ile ayrılmamız kazanma alışkanlığımızı ve galibiyet serimizi devam ettirme adına son derece önemli olacaktı. Ancak bu ve benzer pozisyonlarda yapılan hatalar Malatya’dan bir puan ile dönmemize neden olmuştur. Her şeye rağmen oyunun hâkimiyetini elinde tutan takım olmanın ve skoru değiştirecek nitelikte pozisyonlara girebilmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizim için E. Yeni Malatyaspor maçı bitmiştir. Önümüzde son derece önemli bir süreç bulunmaktadır. Galatasaray, Salzburg, Kayserispor ve evimizde oynayacağımız Osmanlıspor maçından istediğimiz skorlarla ayrılmayı düşünüyoruz. Ama öncelikle, Milli Takım arasını iyi değerlendirip Galatasaray’a ligdeki ilk yenilgisini tattırmak istiyoruz.”

KAPTANIMIZ TAKIMIMIZLA BİRLİKTE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet Baydar açıklamasında bir süreden beri takımla birlikte çalışmayan kaptanımız Ali Çamdalı’nın bugün itibariyle yeniden antrenmanlara başladığını da duyurdu. Basın Sözcümüz Baydar “ Düne takılıp kalmanın anlamı yok. Kaptanımız bizimle birliktedir ve tıpkı geçmişte olduğu gibi elinden gelen bütün gayreti gösterip takımımıza katkı sağlamaya devam edecektir. Bu kararın camiamız için hayırlı olacağı inancını taşıyoruz” dedi.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar