Yönetimimiz medya mensupları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi


Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar’ın girişimleriyle Konya’da yayın hayatına devam eden medya kuruluşlarının sahipleri ve spor müdürleri Atiker Konyaspor Yönetimimiz ile bir araya geldi.

 

İstişare toplantısına Başkanımız Fatih Yılmaz, ikinci başkanımız Abdullah Şanlı, Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, As Başkanımız Mehmet Günbaş’ın yanı sıra TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Konya Basın Konseyi Başkanı Mustafa Tatlısu, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan, yerel ve yaygın medyanın sahipleri ile spor müdürleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar “Sözlerime başlamadan önce, ilk olarak bu istişare toplantısına katılan gazete sahipleri ile spor müdürlerine ve Atiker Konyaspor yöneticilerine TSYD Konya Şubesi, Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi olarak teşekkür ediyoruz.

 

KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRMADAN KIRMADAN DÖKMEDEN ELEŞTİRECEĞİZ

 

Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum; burada Konyaspor’u yönetenler sanık, bizler de ne hakim ne de savcıyız. Aynı şekilde bizler sanık, Konyaspor’u yönetenler de, ne savcı ne hakim. İki tarafta hüküm verme yetkisine sahip değil. 

 

Bizler, yani gazeteciler elbette eleştireceğiz, elbette itiraz edeceğiz, ama kişilik haklarına saldırmadan, kırmadan, dökmeden yanlışların yanında değil, karşısında olacağız.

 

Burada bulunan herkesin ortak paydası sadece ve sadece şehrin takımı Konyaspor’dur ve Konyaspor’un başarısı için yapılan çalışmalardır. Sizlerde biliyorsunuz ki, TSYD Konya Şubesi, Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi, sıradan bir meslek örgütü değil, bu şehre katkılar sunan önemli birer misyon kuruluşlarıdır. 

 

GERİYE DEĞİL İLERİYE BAKMAMIZ GEREKİYOR

 

Bu 3 meslek örgütü, burada Konyaspor ve meslektaşlarımız arasındaki sıkıntıları gidermek için bir adım atıyorsa, Konyaspor’u yönetenlerden de aynı adımı atmalarını beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum. Konyaspor kulübü, bu şehrin gerçek anlamda dünyaya açılan penceresidir. Özellikle son iki sezondur şehre olan katkılarıyla ülkenin en ücra köşelerinde bile ses getirmekle beraber, Konya’ya olumsuz bakışları da değiştirmiştir.  Ancak, yaşanan bazı talihsizlikler nedeniyle, dışarıdan gelen saldırılar yetmezmiş gibi aile içindeki sıkıntılar da daha can acıtıcı, daha yaralayıcı olmuştur. 

 

ÖNEMLİ OLAN KONYASPOR’UN BAŞARISI

 

Konyaspor’un iyi yerlere gelmesi ve başarısını sürdürebilmesi için, yönetimleri ne kadar eleştirsek de,  yöneticilere ne kadar kırılsak da, Konyaspor’un başarısı için bizlere büyük görevler düşüyor. Bunu kesinlikle unutmamalıyız. 

 

Yöneticiler de bu eleştirileri yanlış giden bir şeyin daha iyiye gitmesi için veya bir yanlışın düzeltilmesi için yapılan bir değerlendirme, bir ikaz gibi görmeliler.

 

Bu doğrultuda Konyaspor kulübü ve camiası ile basının her bir ferdinin kenetlenmesini ve üzerlerine düşeni yapmasını rica ediyorum. Unutmayalım ki, başka Konyaspor yok ve hepimiz aynı gemideyiz. Bu vesileyle, son iki sezondur, bu şehri ve bu şehirde yaşayanları onurlandıran Konyaspor’a teşekkür ediyor, bu istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını arzu ediyorum“ dedi.

 

YAŞANANLARDAN DERS ALMAK ZORUNDAYIZ

 

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ise “ Bu toplantının tertip edilmesi ve bizlerin burada olmasıyla ben ortada bir gerginlik kaldığını düşünmüyorum. Bence dün yaşananları konuşacağımıza Konyaspor’un geleceği ile ilgili bütün arkadaşlarımız neler yapılabilir bunları konuşalım. Az önce sunum videosunda izledik orada da gördük ne sıkıntılar çekildiğini. On yıl sonra 1. Lige çıktıktan sonra nasıl inişli çıkışlı süreçler yaşadığını ve dolayısıyla bunları yaşamış bir şehiriz o nedenle yeniden böylesi hatalar yapıp Konyaspor’un bir alt lige düşmesi gibi bir lükse sahip değiliz. Bunları yaşadıysak bunlardan ders almak zorundayız. O nedenle hepimiz üzerimize düşen görevi Konyaspor’umuz için yapma mecburiyetimiz var“ şeklinde konuştu.

 

KONYASPOR’A BÜYÜK BİR SEVDAYLA BAĞLIYIZ

 

Başkanımız Fatih Yılmaz medya mensuplarıyla gerçekleştirilen istişare toplantısını yönetim kurulu olarak önemsediklerini ifade ettiği konuşmasında Hz. Mevlana’nın sözünü hatırlatarak “Dün dündü dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni bir gün yeni şeyler söylemek lazım” diyerek camianın dün yaşananları unutup Konyaspor’un geleceğine dair neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapmanın çok daha doğru olacağını söyledi. 

 

Başkanımız şöyle konuştu: “ Konyaspor’a büyük bir sevdayla bağlıyız. Mesele Konyaspor olunca onca işimizi, gücümüzü bırakıp bıkmadan usanmadan, büyük bir şevkle koşarak hep gitmeye çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Burada kıymetli basın mensuplarını istişare toplantısı için bir araya getiren TSYD Konya Şubesi’nin sayın başkanı Recep Çınar’a ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Bugün burada Konyaspor’umuzu bir adım öteye taşıyacak konular konuşulursa hakikaten mutlu olurum. Yeni bir şeyler söylemek gerekirse hakikaten yeni bir şeyler söyleyelim. Sıkıntıları gidermek için zaten beyaz bir sayfa açmaya hazırız bunun bilinmesini isterim. Bugün yeni şeyler söyleyelim ve Konyaspor’u ileriye götürecek adımlar atalım.”

 

İstişare toplantısı konuşmaların ardından karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti. Önemli konuların görüşüldüğü fikir teatisinde bulunulduğu toplantı, yönetim kurulumuz ile medya mensuplarının toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar