Dilbaz kemeri kaptı


Türkiye Juitsu ve profesyonel kombat şampiyonası İstanbul Sarıyer orman fakültesi kapalı spor salonunda yapıldı.

Şampiyonaya 36 ilden 48 bayan 337 erkek sporcu katıldı. Şampiyonada Konya'yı olimpiyatspor kulübü 7 sporcu ile temsil etti.

Olimpiyatspor kulübünden 69 kiloda Nurdoğan Bilici Türkiye 1., Ali Can Özbek 55 kiloda Türkiye 1., İbrahim Aslan 71 kiloda Türkiye 3., olurken,  İsa Dilbaz 82 kiloda Türkiye şampiyonu ve kemer sahibi oldu.

 

BÜYÜK BİR BAŞAÇRI

Jujitsu As Başkanı Mehmet Göksu konuyla ilgili yaptığı açıklamada Aralık ayında Macaristanda yapılacak olan Şampiyona öncesi Konyalısporcuların büyük bir başarı elde ettiğini belirterek; "Sporcularımızın milli takıma seçilerek Ülkemizi Macaristan'da temsil etmesini istiyoruz. İstanbul'da ki şampiyona ve elde edilen başarı sporcularımıza büyük bir tecrübe oldu. Ülkemizi başarıyla temsil edeceklerine inancım tam" dedi.

Göksu ayrıca JUjitsu sporunun 20 yıldır Dünya'da olimpiyat sporu olduğunu Türkiye'de de tam federasyon olarak temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

 

HEDEFİMİZ MACARİSTAN

Jujitsu il temsilcisi ve antrenörü Hamit Dilbaz ise; "İstanbul'da yapılan müsabakalarda derece alan sporcularımı kutluyorum. Asıl görevleri bundan sonra başlıyor. İnşallah uluslar arası arenalarda çıktıkları maçlarda Ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil ederler. Her an göreve çağrılacakmış gibi Macaristan'da yapılacak müsabakalar için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Jujitsu'da Konya'mıza kemer kazandırdığımız için mutluyuz. Umarım sporcularımın azmi bu başarılarla dahada artar" dedi.

 

GÖZYAŞLARIMI TUTAMADIM

Jujitsu profesyonel kombat dalında Türkiye şampiyonu olan ve kemeri Konya'ya kazandıran İsa Dilbaz ise daha önce bir çok madalyası olduğunu ancak hiç birinin kendisini bu kadar heyecanlandırmadığını belirterek; "Final maçına geldiğimde hala kendime inanamıyordum. Son raunt bitip hakem elimi kaldırdığında gözyaşlarımı tutamadım ve çok duygulandım. JUjitsu benim için daha yeni başlıyor. Bundan sonraki tek hedefim ay yıldızlı bayrağımızı uluslar arası arenalarda gönlere çektirmek ve o milli formayı giymek" diye konuştu.

1999 doğumlu İsa Dilbaz 6 yıldır profesyonel olarak Jujitsu ile uğraştığını ve bu sporu çok sevdiğini söyledi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar