Camiamız ve ülkemiz adına iyi bir sonuç oldu


2-1 galip geldiğimiz Vitoria Guimares maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, camiamız ve ülke futbolu adına iyi bir gece yaşadıklarını ve kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 2.hafta maçında konuk ettiği Vitoria Guimares takımını Musa Araz ve Deni Milosevic’in golleriyle 2-1 mağlup ederek Avrupa’daki ilk galibiyetini alan Atiker Konyaspor’umuzda Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay maçı değerlendirdi.

“Bizim adımıza alınan sonuçtan dolayı iyi bir akşam oldu” sözleriyle değerlendirmesine başlayan Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, “Bugün ilk kez buluştuğumuz taraftarlarımızda katkısıyla oyuncularım kendilerini aşan iyi bir oyun ortaya koydular. Oyunun ilk ve ikinci yarısı birbirinden farklı olmadı. Sadece müsabakanın 10 dakikalık bir bölümünde biraz seviyemiz düştü. Ama onun haricinde tekrar yükselttik. Güçlü bir rakibe karşı oynadık. Rakibimize saygı duyuyoruz. Mağlup olması onun gücünün veya kalitesinin kaybolmasına neden değil. Ama bizde Vitoria Guimaraes kadar bu akşam saygıyı hak edecek eylem ve davranışlarda bulunduk. Bugün mücadele gücü yüksek bir oyun oynadık. Bütün oyuncularımız kutluyorum. Türkiye’de bazı şeyleri değiştirmenin zamanı geldi. Camiamız ve ülkemiz için iyi bir müsabaka, iyi bir sonuç oldu. Umarım bunların devamını sürdürebiliriz” diye konuştu. 

Oyuncumuz Ömer Ali Şahiner’in maç içindeki performansının sorulması üzerine Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, “Oyuncumuz son dönemde gösterdiği davranış ve oyun bakımından büyük bir profesyonellik ortaya koyuyor. Bu yönüne bakarak da Ömer Ali Şahiner’in milli takıma seçilebilecek düzeyde olduğuna inanıyorum ve bunu bir kez daha söylüyorum” şeklinde görüş belirtti. 

Bir gazetecinin UEFA Avrupa Ligi’ndeki hedefleriyle ilgili soruya Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, “Grupta 8 puanı yakalamanız gerekir. Bir şekilde bunu almanız lazım. Gruptan çıkmak için 7 veya 8 puan yeterli olabilir. Bunu kovalamak zorundasınız. Biz de bunu kovalayacağız” diye cevap verdi. Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar