Başkan Yardımcımız Ahmet Baydar Marsilya ve Beşiktaş maçlarını değerlendirdi


Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz  Ahmet Baydar,  UEFA Avrupa Ligi ilk haftasında deplasmanda karşılaştığımız Marsilya ve pazartesi gecesi oynayacağımız Beşiktaş maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

 

Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet  Baydar ‘ın açıklaması şöyle:

“UEFA Avrupa Ligi’nin ilk karşılaşmasını dünya futbolunun önemli takımlarından biri ile oynadık ve 1-0 kaybettik.  Gurubumuza birinci torbadan gelen Marsilya’ya duran top organizasyonu sonucunda yediğimiz gol ile mağlup olduk. Rakibimize bize karşı kendi sahasında üstünlük kurma fırsatı tanımadık. Bununla birlikte girdiğimiz net pozisyonlar var ancak değerlendiremedik. Marsilya iyi bir takım ama şu bir gerçek ki; rakibimizin kötü görünmesinin en önemli sebeplerinden biri de Atiker Konyaspor’umuzun ortaya koyduğu mücadele ve taktik anlayışıdır. Marsilya karşısında Konyaspor yerine daha etkisiz bir takım olsaydı  hem sonuç hem de skor çok daha farklı olabilirdi. Taraftarımızdan beklentimiz umutsuzluğa asla kapılmamalarıdır. Daha ligin ilk maçını oynadık ve üstelik önemli bir takıma karşı deplasmanda  mücadele ettik. Fakat diğer taraftan beklentilerin yükseldiğinin de farkındayız. Dolayısıyla karşımızdaki rakip kim olursa olsun onları yenebileceğimize olan inanç motivasyonumuzu artırıyor. Skor olarak iyi başlamadık lakin sonunu iyi tamamlayabilmek ve bize her koşulda inananları mutlu edebilmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. 

Diğer taraftan pazartesi akşamı Şampiyonlar Ligi’nden moralli dönen Beşiktaş ile oynayacağız. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz ve kaybedilmez. Bu düşünce ile teknik heyetimize ve futbolcularımıza, onların ortaya koyacakları karakterli ve iradeli mücadeleye sonuna kadar inanıyoruz. Atiker Konyaspor  teknik heyeti, futbolcuları ve geriye kalan dinamikleriyle bu ligin kalburüstü takımlarından biridir. Pazartesi akşamı bize yakışan bir futbol oynayıp istediğimiz sonucu alarak şehrimize dönmek istiyoruz.  Birbirimize olan inancımızı ve motivasyonumuzu düşürmediğimiz sürece Türkiye’ye güzel bir futbol izlettireceğimizi ve böylelikle camiamızı sevindireceğimizi düşünüyoruz.Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar