Malick Evouna Atiker Konyaspor’umuzda


Kulübümüz Gabon’lu Malick Evouna’yı renklerine kattı. Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleşen imza törenine yönetim kurulu üyemiz Fatih Yınmaz’ın yanı sıra sportif direktörümüz Bülent Akın katıldı.

İmza töreninde konuşan yöneticimiz Fatih Tınmaz “Atiker Konyaspor’umuz bugün Gabon Milli Takımının golcü oyuncusu Malick Evouna ile satın alma opsiyonu kulübümüzde olmak üzere anlaşmış bulunmaktayız.

İNGİLİZ KULÜBÜNÜN TEKLİFİ TRANSFERİ GECİKTİRDİ

Bir süredir Malik’in şehrimizde olduğunu Konyaspor’umuzu yakından takip edenler bilmektedirler. İmzanın bu kadar uzamasının sebebi İngiliz Kulübü Birmingham’ın bu transfer için araya girmesi ve Çin kulübüne 6 milyon paundluk bir öneride bulunmasıydı.

SATIN ALMA OPSİYONU ATİKER KONYASPOR’UMUZDA

Kulüp olarak Malik’in bonservisiyle birlikte almak istedik ancak yoğun temaslarımız neticesinde satın alma opsiyonu Atiker Konyaspor’umuzda olmak üzere kiralık olarak anlaştık. Bu arada Malik’in kulübünden geçtiğimiz hafta antremanlara çıkabilmesi için gerekli olan izinleri aldık bu süre içinde futbolcumuzun çalışmaları gözetimimiz altındaydı.Her iki tarafa da hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İmza töreninden sonra konuşan MalickEvouna ise “İlk önce camiamıza, Başkanımıza ve yöneticilerimize bana çok güvendikleri için teşekkür ediyorum. Kulübümüzün, Başkanımızın o isteğini hissetmem benim için çok öz güven verici ve bu bana çok güç verecek. Konyaspor’un son senelerde marka değeri açısından kulüp olarak büyüdüğünü görebiliyoruz ve buna çok ciddi katkılar yapmak istiyorum.

Şu an tabii ki az bir süredir idman yaptım takımla. Ama ben kendi başıma idmanlar yapmıştım zaten. Şu an yüzde 65-70’lerdeyim. Tabi ki takıma katılmak farklı bir şey ama hem şehrin güzelliği hem tesislerin güzelliği artılar yapacaktır kondisyonuma, çok daha rahat hissediyorum kendimi burada.

 

Taraftarlardan isteğim stadı doldurmaları. Arkamızda olmaları ve biz burada onları mutlu etmek için devamlı en iyisini vermeye çalışacağız“dedi. Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar