Futbolcularımız Gençlerbirliği maçını değerlendirdi


Süper Lig’de ikinci hafta iç sahada seyircisiz oynadığımız ve 3-0 gibi net bir skorla kazandığımız Gençlerbirliği karşılaşmasının ardından güne damga vuran futbolcularımızdan Skubic, Ferhat Öztorun ve Musa Araz konuştu.

Futbolcularımızın maç sonu açıklamaları şöyle:

NEJC SKUBİC: YENİ KATILAN ARKADAŞLARIMIZ ÇABUK ADAPTE OLDU

Ben profesyonel bir futbolcuyum, eğer iyi bir oyun sergiliyorsam ve bunu da takım arkadaşlarıma yardımcı olabilecek şekilde sergileyebiliyorsam benim için en iyisi budur. Görevimi layıkıyla yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sezonun ilk haftalarında böyle güzel bir galibiyet almak ve lige böyle devam etmek bizim için son derece önemli.

Tabi ki geçen seneye kıyasla biraz daha farklı ve iyi futbol oynuyoruz. Birçok arkadaşımız aramıza katıldı ve bu arkadaşlarımız da bize, takımımıza çok çabuk uyum sağladı. Olabilecek en kısa süreçte hızla adapte oldular. Bugün 3-0’lık bir galibiyet elde ettik. Geçen haftaya baktığımızda da galibiyete çok yakındık. Bundan sonra çok daha İyi olacağımıza inanıyorum.

FERHAT ÖZTORUN: UZUN MARATONDA ÇOK DAHA İYİ SONUÇLAR ALMAK İSTİYORUZ

Bizim için hem zor hem de önemli bir maçtı. Kendi sahamızda oynuyoruz, seyircimiz yok, seyircimizin olmaması dezavantaj o yüzden bir eksik olduğumuz bu karşılaşmayı kazanmak önemliydi. Çok güzel oynadık ve haklı bir galibiyet aldık. Dediğiniz gibi sezon başı kampı yeni bitti, maçlar yeni başladı ve her geçen maç, form grafiğimizin üstüne koyarak devam ediyoruz. Fizik kapasitemiz hala yüzde 100 değil. Yüklemeye açığız. Dolayısıyla yakın süreçte daha iyi olacağız.Hedefimiz, bu formumuzu bu performansımızı en iyi şekilde devam ettirip bu uzun maratonda çok daha iyi sonuçlar elde etmek.

TARAFTAR ÖNEMLİ BİR GÜÇ

Tesislerimizden stadyuma kadar konvoy halinde geldik. Taraftarlarımızın bizim yanımızda olduklarını biliyoruz. Keşke cezamız olmasa da stadın içinde bulunup bize destek verebilselerdi, belki daha farklı bir oyun olurdu. Taraftar çok önemli bir güç, Konyaspor’un taraftarı da çok güçlü. İnşallah en kısa sürede cezamız biter taraftarımıza kavuşuruz ve çok daha güzel galibiyetler alırız.

MUSA ARAZ: BEKLENTİLERİN FARKINDAYIM

 

Attığım 2 gol için çok mutluyum. Üstelik bu golleri evimizde oynadığımız bir karşılaşmada bu stadyumda kaydettim.  Bizim için önemli olan kazanmaktı, kazandık ve 3 puanı aldık. Şimdi önümüzde Başakşehir maçı var. Son derece önemli bir müsabaka. Ancak bu karşılaşmaya da kazanmak için çıkacağız. Pazar günü yine 3 puan alabilmek için bütün gücümüzle mücadele edeceğiz. Taraftarımız bizim için çok önemliler. Geldiğimden beri hep hissettim, hissettirdiler, benden çok büyük beklentileri vardı. İnşallah bu beklentileri çok çalışarak karşılamaya gayret edeceğim. Bugün 2 gol attım. İnşallah atmaya devam edeceğim ama bugün bizim için zordu. Çünkü taraftarsız oynadık. Tesise kadar geldiler, konvoyla bizi stadyuma kadar getirdiler. Bizim için çok iyi bir başlangıçtı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar