SELÇUKLU’DA İKİ YENİ SPOR SALONU DAHA HİZMETE AÇILDI


  • ​Selçuklu Belediyesi eğitime ve spora desteği sürüyor. İlçedeki iki okula kazandırılan Şehit Fikret Aksungur ve Şehit Çetin Totan Spor Salonları Mustafa Karaciğan İlkokulu'nda düzenlenen törenle açıldı.   

 

Selçuklu Belediyesi okullara kazandırdığı spor salonlarına yenilerini ekliyor. Şehit Fikret Aksungur ve Şehit Çetin Totan'ın isimlerini yaşatacak iki salonun açılışı Mustafa Karaciğan İlkokulu'nda gerçekleştirildi. Programa Şehit Fikret Aksungur ve Şehit Çetin Totan'ın yakınları, Ak Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Asım Güney, Ak Parti Konya Milletvekili Adayları Leyla Şahin ve Ömer Ünal, Ak Parti İl Başkan Vekili Levent Babacan, Ak Parti Selçuklu, Meram ve Karatay İlçe Başkanları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altıntaş, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Işık, Konya, Selçuklu ve Karatay Muhtarlar Derneği Başkanları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Belediyelerimiz Güzel Hizmetler Üretiyor 

Konya'da belediyelerin eğitim alanında desteklerini esirgemeden hizmet verdiklerini ifade eden Ak Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya," Geçen yıl çıkardığımız Büyükşehir Yasası ile belediyelerin eğitime, camilere ve yeni yerlere katkıda bulunmalarının önünü açtık. Belediyelerimiz de çok güzel yatırımlar yapıyorlar. Selçuklu Belediyemiz şuradaki okul kadar spor tesisi kazandırıyor. İnşallah buralardan Türkiye'de önemli başarılara imza atacak çocuklar yetişecek. Belediyelerimiz konuşmuyor, hizmet üretiyor" dedi.

 

Selçuklu'da her hafta bir açılışı, bir mutluluğu ve güzelliği yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya," Bu güzellikleri yaşatan ilçe belediyemize mahallelerimize ve okullarımıza kazandırılan sosyal tesisler, spor salonları gibi hizmetler için teşekkür ediyorum. Bu güzel çalışmaların devamı diliyoruz" dedi.

 

Selçuklu'da Okulların Standardını Yükseltiyoruz

"Selçuklu'da Şehitlerimiz Fikret Aksungur ve Çetin Totan'ın isimlerini verdiğimiz iki spor salonunun açılışını gerçekleştiriyoruz" diyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,"Selçuklu Belediyesi'nin önemli hizmet alanlarından birisi de okullarımız.2009 yılında başladığımız hizmet yarışına okullarımızın tüm 6 ve 7. Sınıflarına akıllı tahta montajı ile başlamıştık. Şu anda okullarımızda 13 kütüphanemizde hem öğrencilerimize hem de halkımıza okullar hayat olsun projesi kapsamında hizmet sunmaktayız. Sayısı 42'ye ulaşan suni çim sahalarımız ile okullarımız çocuklarımız için bir spor alanı haline dönüştü. Yine bugün olduğu gibi okullarımızda yapmış olduğumuz spor salonlarımız ile çocuklarımıza spor alışkanlığı kazandırmak ve beden eğitimi derslerini yazın sıcağından kışın da soğuğundan kurtaracak mekanlar oluşturduk. Selçuklu Belediyesi olarak Selçuklu İlkokulu ve Selçuklu İmam Hatip Ortaokulları hizmete açıldı. Böylece okullarımızı da Selçuklu'ya yakışan standarda getirmeye çalışıyoruz. Şuanda içinde bulunduğumuz salonumuz bin 350 m² alanda yaklaşık 1 milyon 430 bin TL'ye mal oldu. Mimarisi ile şehre önemli katkı sağlayan, bay ve bayan soyunma odalarının olduğu basketbol ve voleybolun fifa standartlarında oynanabileceği, kışın ve yazın iklimlendirilen ve yine uzak doğu sporlarının yapılabileceği minder alanlarından oluşan bir kompleks yaptık" dedi.

 

Yaz Spor Okullarına Kayıtlar Başladı

"Selçuklu demek spor demek" diyen Başkan Altay, Selçuklu Belediyesi olarak spora önemli yatırımlar yaptıklarını ifade etti. Altay, " Şu anda Selçuklu'da 11 spor salonumuz, 42 suni çim sahamız, 2 yüzme havuzumuz ve kısa süre içinde açılacak Türkiye'nin ilk tenis kortu kompleksi ile hizmet veriyoruz.  Selçuklu Belediyesi Spor Kulübümüz 17 branşta 3 bin 500'ün üzerinde lisanslı sporcusu ile Türkiye'nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi konumunda. Yaz ayları ile birlikte de yaz spor okullarımız başlıyor. Şuanda 14 branşta yaz spor okulu kaydı alıyoruz. İnşallah 15 Haziran'dan itibaren bu yıl ilk kez yüzme, tenis ve satrançta da spor okullarımız faaliyete geçmiş olacak" dedi.

 

Bölgeye Nitelikli Tesisler Kazandırdık

 Bedir, Aydınlık ve Mehmet Akif Mahalleri önemli hizmetlere kavuştuğunu ifade eden Başkan Altay, "Şu anda açılını yapmakta olduğumuz spor salonumuzun hemen yakınında Numune Hastanesi Poliklinik Binası hergün bin 500 vatandaşımıza hizmet vermekte ve vatandaşlarımıza mahallerine en yakın yerde

uzman doktorlar tarafından hizmet sunulmakta. Yine Özalkent Düğün Salonumuz bölgenin düğün salonu ihtiyacına cevap veriyor. Mehmet Akif Mahallesi'ne yapmakta olduğumuz mahalle konağımız tamamlanmak üzere. Burada bay ve bayanlar için yüzme havuzları, fitness salonları ve emekli konağından oluşan kompleks inşallah en kısa sürede açılmış olacak"dedi.  

 

Son yıllarda ülkemizde ve Konya'mızda önemli ve başarılı sosyal ve sportif aktivitelere imza atılıyor diyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz," Okullarımızda çocuklarımızın ayaklarına getirilen bu salonlar ülkemizin zenginliğinin işaretidir. Milli Eğitimize bağlı okulların sportif faaliyetleri organize eden bir kuruluş olarak bizlerin yapması gereken tesislerin belediyelerimiz tarafından yapılmasından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altıntaş da,"Eğitime destek veren ve bu güzel tesisi bizlere kazandıran Selçuklu Belediye Başkanımıza için teşekkür ediyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından Şehit Fikret Aksungur ve Şehit Çetin Totan Spor Salonları'nın açılışı protokol ve şehit yakınlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar